Пейзаж із коханою Кандинського вперше за півстоліття виставлять на Сотбіс

Вечірні та денні продажі Sotheby's “Імпресіонізм та модернізм” в Лондоні 19 та 20 червня 2018 року представили низку виняткових робіт деяких з найважливих, найскладніших та найвпливовіших німецьких і австрійських художників 20-го століття. Включаючи картини і малюнки, багато з яких є абсолютно новими на ринку, таких провідних митців як Василь Кандинський, Еміль Нольде, Франц Марк, Олексій фон Явленський, Август Маке, Макс Ліберманн і Еґон Шиле. Група з більш ніж 65 робіт є однією з найбільших пропозицій Sotheby's німецького і австрійського мистецтва в останні роки. Разом вони ілюструють кожен аспект цього вирішального періоду в розвитку мистецтва початку 20-го століття.

 

Василь Кандинський. Габріеле Мюнтер на відкритому повітрі перед мольбертом, 1910

Фото: artdaily.com


Провідною роботою є картина “Габріеле Мюнтер на відкритому повітрі перед мольбертом” Василя Кандинського, написана в 1910 році (оцінка £ 3-5 млн. / € 3,4-5,7 млн. / $ 4,1-6,8 млн.). Робота датується ключовим періодом розвитку Кандинського як живописця та знаменує остаточний перехід художника в абстракцію. Першим великим проривом художника стало його відкриття того, як колір, відокремлений від репрезентативних питань, може стати головним предметом картини. У цій роботі він досяг тонкого балансу між тонкою фігурою Габріеле Мюнтер — його компаньйонки, коханої і товаришки по ремеслу — і майже повністю абстрагованим пейзажем, який її оточує. 


Мюнтер з'являється в чотирьох картинах цього періоду, з яких ця олійна картина залишається єдиною в приватних руках. Картина “Габріеле Мюнтер на відкритому повітрі перед мольбертом”, що з'явилася на ринку вперше за більш ніж п'ятдесят років, — потужна ілюстрація важливого внеску Кандинського в історію мистецтва XX століття.

 

Джерело: artdaily.com