Під «Моною Лізою» знайшли іншу жінку

Французький вчений Паскаль Котте (Pascal Cotte) стверджує, що знайшов під портретом Мони Лізи додатковий шар, на якому можна розгледіти зображення іншої жінки. Як відомо, до цього часу праобразом героїні картини Леонардо Да Вінчі називали дружину флорентійського купця Лізу Джерадіні.

 

Фрагмент портрету Мони Лізи

 

Котте зробив відкриття за допомогою власневинайденої технології посилення шарів (Layer Amplification Method), що дає можливість ретельно просканувати фарбу на творі і дати відповідь на запитання про те, як він був зроблений. Таким чином вчений виявив під «Моною Лізою» зображення жінки, яка має інакший зовнішній вигляд. Вона дивиться вбік, а її руки, голова та ніс значно більші за розмірами, ніж у Лізи.

 

Інші науковці вже намагаються виявити, кого ж зображено на прихованому малюнку. Наприклад, історик мистецтва Ендрю Грехем Діксон (Andrew Graham Dixon) припускає, що це портрет чоловіка Лізи Джерадіні, який не вдалося завершити Леонардо.

 

Нагадаємо, у вересні італійські археологи знайшли імовірні залишки Лізи Джерадіні біля однієї з церков Флоренції.  Також нещодавно портрет Мони Лізи відтворили у 3D.

 

Джерело: telegraph.co.uk