Підгорецький замок відкрито для відвідувачів уперше після 1939 року

Уперше після 1939 року Підгорецький замок, розташований у селі Підгірці Львівської області, відчинив двері для відвідувачів. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє Львівська Національна Галерея Мистецтв ім. Бориса Возницького.

 

Відтепер можна потрапити в Китайський кабінет, пройтись Золотою, Кармазиновою та Обідньою (Лицарською) залами і побачити копії картин, які прикрашали раніше стіни палацу.

 

Фото: прес-служба Львівської галереї мистецтв


Замок ще не відремонтовано повністю. Зокрема, стан будівлі не дозволяє розмістити тут оригінали картин із Львівської національної галереї мистецтв. Тому в експозиції представлено копії полотен Шимона Чеховича, Гіацинта Олесінського, Якоба Йорданса, Шарля Ле Бруна, Яна Де Баана, Пьєтро Бьянчі, Олександра Григлевського, Джованні Баттісто Клементі, Йозефа Грассі та інших італійських, австрійських, польських, французьких, нідерландських художників.

 

«На жаль, історія суворо обійшлась з цією перлиною епохи ренесансу: колекція розпорошена по музеях і континентах, частина її фатально знищена, будівля нещадно зруйнована. Зокрема в палаці збереглись лиш монументальні портали і камін з чорного мармуру», – повідомляє прес-служба Львівської галереї мистецтв.

 

Фото: Хмарочос

 

Підгорецький замок відкрито щоденно, крім понеділка. Вхід коштує 30 грн для дорослих, екскурсвя територією – 60 грн, екскурсія виставкою – 150 грн.

 

Нагадаємо, що торік запустили краудфандингову кампанію на відновлення Підгорецького замку. Проект зібрав 215 тисяч грн.

 

Підгорецький замок, або Палац у Підгірцях — пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Його збудували у 1635-1640 роках. У часи Другої світової війни та після неї палац зазнав руйнації: його розграбували, він пережив пожежу.

 

Джерело: Хмарочос