PinchukArtCentre оголосив імена номінантів Future Generation Art Prize 2017!

21 листопада 2016 року PinchukArtCentre оголосив імена 21 художника, номінованого на премію Future Generation Art Prize 2017. Премія була заснована Фондом Віктора Пінчука в 2009 році і проводиться вже вчетверте.

 

 

Учасники шорт-листа були відібрані з 4 421 заявок, отриманих від молодих художників з 138 країн світу! Ними стали:

 

Нжидека Акуніілі Кросбі, 33 (Народилася в Нігерії, 1983. Мешкає в США)  

 

Іван Арготе, 32 (Народився у Колумбії, 1983. Мешкає у Франції)

 

Фірелей Баес, 35 (Народилася у Домініканській Республіці, 1980. Мешкає в США)

 

Дінео Сеше Бопапе, 35 (Народилася в ПАР, 1981. Мешкає в ПАР)

 

Фібі Босвел, 34 (Народилася в Кенії, 1982. Мешкає у Великобританії)

 

Кеман Ва Лехулере, 32 (Народився в ПАР, 1984. Мешкає в ПАР)

 

Вівіан Какурі, 30 (Народилася в Бразилії, 1986. Мешкає в Бразилії)

 

Сол Калеро, 34 (Народилася у Венесуелі, 1982. Мешкає у Німеччині)

 

Лі Ран, 30 (Народився в Китаї, 1986. Мешкає в Китаї)

 

Ібрагім Махама, 29 (Народився в Гані, 1987. Мешкає в Гані)

 

Ребекка Мосс, 25 (Народилася у Великобританії, 1991. Мешкає у Великобританії)

 

Саша Пирогова, 29 (Народилася в Росії, 1986. Мешкає в Росії)

 

Каміла Жанан Рашид, 31 (Народилася в США, 1985. Мешкає в США)

 

Мартін Сімс, 28 (Народилася у США, 1988. Мешкає в США)

 

Крістіан Фалснас, 35 (Народився у Данії, 1980. Мешкає у Німеччині)

 

Енді Холден, 34 (Народився у Великобританії, 1982. Мешкає у Великобританії)

 

І.Джей Хілл, 31 (Народився в США, 1985. Мешкає в США)

 

Аслі Чавушоглу, 34 (Народилася в Туреччині, 1982. Мешкає в Туреччині)

 

Важико Чачхіані, 31 (Народився у Грузії, 1985. Мешкає у Німеччині)

 

Карла Шайм, 33 (Народилася у Бразилії, 1983. Мешкає у Бразилії)

 

Відкрита група (Юрій Білей, 1988; Антон Варга, 1989; Павло Ковач, 1987; Станіслав Туріна, 1988. Україна)

 

Художники, що увійшли до шорт-листа, були відібрані міжнародною Відбірковою комісією. Двадцять першим номінантом стала «Відкрита група», володар головної премії PinchukArtCentre 2015 загальнонаціональної премії в галузі сучасного мистецтва для молодих українських художників до 35 років.

 

До складу відбіркової комісії шорт-листа увійшли: Еліз Атангана, незалежний куратор і продюсер, Париж; Бйорн Гельдхоф, арт-директор, PinchukArtCentre (Київ) та YARAT (Баку); Даніела Кастро, незалежний куратор і автор, Сан Пауло; Дайана Наві, асоційований куратор, Pérez Art Museum, Майамі; Анна Смолак, куратор, Future Generation Art Prize 2017; Гайа Тедоне, незалежний куратор, кандидат на ступінь доктора філософії, Центр досліджень мережевих образів, Лондонський університет Південного берега; Шаббір Хусейн Мустафа, старший куратор, Національна галерея Сінгапуру.

 

Даніела Кастро, голова Відбіркової комісії: «Відбіркова комісія розглянула тисячі заявок, поданих молодими художниками з усього світу. Складність задачі обрати лише двадцять арт-практик з цього списку була пов’язана не лише з обсягом роботи, що передбачає така амбітна ініціатива, але й з високим рівнем кожного проекту, який ми мали уважно розглянути. Якість була одним з багатьох параметрів, які ми брали до уваги для здійснення адекватного аналізу: географія, гендер, медіа також мали значення. Ми усвідомлюємо, що художники, відібрані до шорт-листа премії Future Generation Art Prize є представниками більш широкого ландшафту видатних арт-практик, які виникають по всьому світу».

 

Future Generation Art Prize, заснована Фондом Віктора Пінчука в 2009 році це міжнародна арт-премія, створена з метою відкривати нові імена в світі мистецтва та надавати довгострокову підтримку наступного поколінню художників. Вона покликана сприяти розвитку кар’єри молодих художників, які виступають учасниками динамічного культурного розвитку суспільства в перехідний період, і для багатьох з яких було б складно самостійно стати почутими. Головний приз Премії складає $100 000, його присуджують члени почесного міжнародного журі. В конкурсі можуть брати участь художники віком до 35 років, які працюють з будь-якими медіа в будь-якій країні світу.    

 

Виставка робіт двадцяти одного учасника шорт-листа проходитиме в PinchukArtCentre з 25 лютого по 16 квітня 2017 року. Переможець буде оголошений на Церемонії нагородження в Києві в березні. Ця ж виставка буде представлена в рамках офіційної паралельної програми Міжнародної виставки мистецтв в Венеції La Biennale di Venezia в Палаццо Контаріні Поліньяк і відкриється в четвер, 11 травня 2017 року.

 

Про Премію Future Generation Art Prize

 

В Премії Future Generation Art Prize можуть взяти участь митці віком до 35 років,  які працюють з будь-яким медіа в будь-якій країні світу. В рамках підтримки процесу розгляду заявок, понад 600 кореспондентів з усіх країн світу номінують митців на отримання премії, та понад 50 партнерських платформ в усьому світі виступають представниками Премії, заохочуючи до участі в конкурсі художників з відповідних регіонів.

 

Міжнародне журі визначить переможця, який отримає головну премію в розмірі $100 000 доларів США (з них $60 000 готівкою, а $40 000 на створення нових робіт). Крім того, не більше п’яти учасників, відібраних журі, стануть володарями спеціальної премії в розмірі $20 000. Переможець в номінації «Приз громадськості» буде визначений шляхом онлайн-голосування і його ім’я буде оголошено під час церемонії нагородження.

 

Члени міжнародного журі, що визначить переможця:

 

Ніколас Бом, директор і головний куратор, Public Art Fund, Нью-Йорк

Івона Блазвік, директор, галерея Whitechapel Art Gallery, Лондон

Бйорн Гельдхоф, арт-директор, PinchukArtCentre (Київ) та YARAT (Баку)

Мамі Катаока, головний куратор, Mori Art Museum (Токио) і куратор 21-ї  Сіднейської Біеннале 2018

Койо Куо, арт-директор і засновник, Raw Material Company, Дакар

Жером Санс, співзасновник Palais de Tokyo і арт-директор проекту Perfect Crossovers (Париж-Пекін).