PinchukArtCentre оголосив шорт-лист 5-ї Премії Future Generation Art Prize

PinchukArtCentre оголосив імена 21 номінанта на Премію Future Generation Art Prize 2019. До шорт-листу увійшли художники та художні групи з усіх континентів, відібрані з понад 5800 заявок, що надійшли зі 158 країн світу. Премія Future Generation Art Prize, створена Фондом Віктора Пінчука у 2009 році, відзначає своє десятиріччя у 2019.


Future Generation Art Prize – це міжнародна премія в галузі сучасного мистецтва, що присуджується кожні два роки і відкрита для участі художників віком до 35 років, які працюють з будь-якими медіа в будь-якій країні світу. Художники-номінанти створять нові роботи, які виставлятимуться у PinchukArtCentre у Києві та в рамках 58-ї Міжнародної виставки мистецтв у Венеції – La Biennale di Venezia. 


Володар головної премії отримує $ 100 000, з них $ 60 000 в якості грошової винагороди та $40 000 як інвестицію в його художню практику. Також присуджуються спеціальні премії на загальну суму $ 20 000, яка може бути розділена на розсуд журі між декількома художниками – до 5 осіб – для підтримки проектів, що розвивають їх художню практику. 

 


 
До шорт-листу художників увійшли: 


Алія Фарід (33 – Кувейт),

Моніра Аль Кадірі (35 – Сенегал),

Йю Аракі (33 – Японія),

Коракріт Арунанондчаі (31 – Таїланд),

Медісон Байкрофт (31 – Австралія),

Каспер Босманс (28 – Бельгія),

Габріель Голайат (34 – ПАР),

Родріго Ернандес (34 – Мексика),

Анна Звягінцева (32 – Україна),

Елі Лундгаард (28 – Швеція),

Таус Махачева (35 – Росія),

Тойін Оджі Одутола (33 – Нігерія),

Сондра Перрі (31 –  США),

Гала Поррас-Кім (33 – Колумбія),

Емілія Скарнуліте (31 – Литва),

Якоб Стеенсен (31 – Данія),

Деніел Тернер (35 – США),

Лаура Уертас Міллан (35 – Колумбія),

Маргеріт Юмо (31 – Франція)

 

та групи художників:


Базель Аббас і Руанн Абу-Раме 

Cooking Sections.

 

Фото: In-Art
 
Анна Звягінцева увійшла до числа номінантів як володарка головної Премії PinchukArtCentre 2017 – загальнонаціонального конкурсу в галузі сучасного мистецтва для молодих українських художників віком до 35 років. 

 

20 номінантів на Премію були обрані міжнародною відбірковою комісією, до складу якої увійшли: Жюлі Букобза, директор резидентської програми Luma Arles та резиденції 89plus в Лабораторії Культурного інституту Google (Париж); Наталія Валенсія Араньо, асоційований куратор Estancia Femsa Casa Barragán (Мехіко); Тетяна Кочубінська, куратор Дослідницької платформи PinchukArtCentre (Київ); Тумело Мосака, старший куратор ярмарку мистецтв Investec Cape Town Art Fair (Кейптаун); Зейнеп Оз, куратор Турецького павільйону на Бієнале у Венеції 2019 (Стамбул) та Ричард Райлі, незалежний куратор та керівник Центру Gilbert & George (Лондон). 

 

Відбіркова комісія була призначена членами міжнародного журі, до складу якого увійшли: Хор Аль-Касімі, президент  фонду Sharjah Art Foundation та Міжнародної асоціації бієнале; Пабло Леон де ла Барра, куратор, Латинська Америка, Музей та Фонд Соломона Гуггенхайма, Нью-Йорк; Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre, Київ; Тім Марлоу, арт–директор Королівської академії мистецтв, Лондон; Крістін Масель, головний куратор Центру Помпіду, Париж, куратор Венеційської бієнале 2017; Хелен Моулсворт, письменниця та Габі Нгкобо, куратор 10-ї Берлінської бієнале. 

 

Серед номінантів журі визначить володарів головної премії та спеціальних премій протягом дії виставки Future Generation Art Prize у PinchukArtCentre у Києві. Премії будуть вручені під час церемонії нагородження у березні 2019 року.