PinchukArtCentre оголосив шорт-лист Future Generation Art Prize

PinchukArtCentre оголосив імена 21 художника, яких номіновано на премію Future Generation Art Prize 2014. Ця премія була заснована в 2009 році і є глобальним міжнародним конкурсом для молодих художників віком до 35 років. Головна нагорода складає $ 100 000. Метою проекту є відкриття нових імен в світі мистецтва та надання довгострокової підтримки наступному поколінню художників, незалежно від місця їх народження та проживання.

 

По закінченні процедури прийому заявок через веб-сайт Премії, 7 членів Відбіркової комісії - до складу якої, за рекомендаціями членів Міжнародного журі, увійшли експерти світового масштабу - прибули до Києва і вибрали 20 учасників шорт-листа з більше як 5500 заявок, отриманих від молодих художників з 148 країн з усіх континентів.

 

Двадцять першим номінантом на отримання премії Future Generation Art Prize у 2014 році згідно з регламентом конкурсу стала Жанна Кадирова - володарка Головної Премії PinchukArtCentre 2013, загальнонаціональної премії у сфері сучасного мистецтва для молодих українських художників до 35 років.

 

До складу шорт-листа Премії Future Generation Art Prize у 2014 році увійшли:

 

Неїл Белуфа, 29 (Франція), Росселла Біскотті, 35 (Італія), Джеймс Брідл, 33 (Великобританія), Аллісон Віейра, 35 (США), Аслан Ґайсумов, 23 (Росія), Хімена Ґаррідо-Лекко, 34 (Перу), Микита Кадан, 31 (Україна), Жанна Кадирова, 32 (Україна), Пілар Кінтерос, 26 (Чилі), Мауріціо Лімон, 34 (Мексика), Адріан Меліс Соса, 28 (Куба), Настіо Москіто, 32 (Ангола), Карлос Мотта, 36 (Колумбія), Джон Рафман, 32 (Канада), Каллі Спунер, 31 (Великобританія), Хе Сяньгуй, 27 (Китай), Цзя Айлі, 34 (Китай), Кудзанай Чіурай, 33 (Зімбабве), Сесіль Еванс, 31 (США/Бельгія), GCC (Регіон Перської затоки) і Public Movement (Ізраїль).

 

Ці художники візьмуть участь у виставці в PinchukArtCentre, на якій зможуть представити як роботи запропоновані на конкурс, так і нові, створені спеціально для проекту. Виставка номінантів на Премію відбудеться з 25 жовтня 2014 року до 4 січня 2015. У грудні 2014 року, міжнародне журі збереться в Києві для розгляду та обговорення наданих на конкурс робіт. Вони визначать володаря Головної Премії Future Generation Art Prize, який отримає $ 100 000 (з них $ 60 000 - готівкою, а $ 40 000 - на створення нових робіт). Крім того, додаткові $ 20 000 будуть спрямовані на програми стажування для лауреатів Спеціальної премії.

 

Рафаель Чікуква, голова Відбіркової комісії Премії Future Generation Art Prize 2014: «Це було щось особливе - переглянути зображення, відео та інформацію від художників з різних країн світу та сформувати шорт-лист з 20 номінантів за два дні. В результаті наш відбір завершився двадцятьма фіналістами, вибір яких визначало не географічне місце народження, а їх професіоналізм та якість представлених робіт. Премія Future Generation Art Prize є прекрасною можливістю для молодих художників увійти і отримати визнання в глобальному світі мистецтва за свої видатні роботи».

 

Бйорн Гельдхоф, заступник арт-директора PinchukArtCentre: «Третій конкурс Премії Future Generation Art Prize продемонстрував не лише зростання кількості заявок на участь, але, в першу чергу, неймовірно високий професіоналізм художників-аплікантів. Це свідчить про важливість Премії для молодого покоління художників і підкреслює серйозність нашої роботи – відібрати потрібно було лише 20 позицій. Остаточний список номінантів –  після двох днів бурхливих дискусій – представляє широкий спектр інноваційних та передових художніх практик, які розкривають перед нами нове покоління».

 

Міжнародне журі обере та оголосить ім'я володаря Головної премії Future Generation Art Prize - який отримає $60 000 готівкою і $40 000 у вигляді гранту на створення нових творів мистецтва - на церемонії нагородження, яка відбудеться в грудні 2014 року в Києві. Крім того, додаткові $20 000 будуть спрямовані на програми стажування для лауреата спеціальної Премії.