Поліція Тунісу переплутала художників із терористами

Трьох митців із Тунісу на рік позбавили волі та змусили виплатити штраф у 1000 динарів ($500). Фахрі Ель-Гезаль (Fakhri El-Ghezal), Атеф Мааталах (Atef Maatallah) і Алла Еддін Слім (Ala Eddine Slim) отримали звинувачення в тероризмі. Минулого місяця 15 поліцейських увірвалися до будинку Сліма та почали обшук. Підорзру щодо можливої підготовки теракту у них викликала борода Мааталаха та пакет, який приніс із собою Ель-Гезаль. За відсутності прямих доказів митців заарештували за куріння марихуани.

 

Робота Атефа Мааталаха

 

Інші туніські митці вже розпочали кампанію, в якій вимагають помилування колег. «Ми не лише боремося за друзів, але за всіх невинно ув’язнених і проти несправедливого закону», – повідомив один із її ініціаторів Ісмаель Лемсі (Ismael Leamsi).

 

Фахрі Ель-Гезаль є відомим туніським фотографом, який виставлявся як на батьківщині, так і в Бейруті та Нью-Йорку. Цього року Атеф Мааталах став другим призером Салону малювання у Парижі та виставлявся в Центрі Помпіду. Алла Еддін Слім – режисер, кіносценарист та продюсер, який працює з місцевими фільм-мейкерами.

 

Джерело: artforum.com

 

Ілюстрації: pixelgray.com, universes-in-universe.org