Польські урбаністи прочитають лекцію “Як пам’ятати модернізм” у Харкові

26 серпня у Харківській Школі архітектури відбудеться зустріч з польськими урбаністами Сімоне Де Якобіс (Simone De Iacobis) та Малґожатою Куцевіч (Małgorzata Kuciewicz). “Як пам’ятати модернізм” – розповідь польських дослідників про взаємодію з архітектурою соціалістичної доби: від реконструкцій – до освітніх виставкових проектів та провокування дискусій за допомогою медіа і мистецтва.

 

 Cтанція Powiśle (Польща, Варшава, 1960-і рр.)

Фото: mojepowisle.com

Лектори – члени заснованої в 2001-му році архітектурної групи CENTRALA (Малґожата – співзасновниця групи). Серед доробку CENTRALA, зокрема, – проекти соціальної та просторової ревіталізації варшавських публічних просторів та міських об’єктів, побудованих у радянську епоху та занепалих у двотисячні.

На зустрічі у Харківській Школі архітектури польські експерти розкажуть, як їм вдалося зберегти нижній павільйон станції Powiśle та як цей проект породив низку заходів, пов'язаних з модерністською спадщиною. Сьогодні лекції, презентації книг та виставки про польский модернізм приваблюють публіку з усієї Варшави. А кафе на місці квиткового павільйону стало серцем культурного життя Повісля.

Початок лекції о 17.00. О 19.00, після лекції, гостей Харківської Школи архітектури (ХША) запрошують на дискусію.