Польський філософ розповість про фільм-есе

20 березня о 18:00 Центр візуальної культури та «Політична критика» влаштують зустріч із польським філософом і публіцистом Якубом Маймуреком. У лекції «До топології фільму-есе» він розповість про особливості специфічного кіножанру.

 

Кадр із фільму Харуна Фарокі «Війна на відстані»

 

Відштовхуючись від історичної, генеалогічної перспективи, Маймурек визначає фільм-есе як гетерогенну форму, обмежену дуже непевними кордонами. Ця гетерогенність є видимою як у формальних аспектах фільму-есе, так і в різноманітті тем і соціальних контекстів, з якими працює ця форма. Ця лекція пояснить, яким чином фільм-есе – художня пратика, що походить із поля кіно – артикулює себе стосовно інших полів соціальної практики. Спеціальну увагу буде приділено трьом соціальним полям: політики, мистецтва (або ж світу мистецтва) та науки.

 

Якуб Маймурек – публіцист, філософ, кінознавець. Коментує поточні політичні події для видань Wirtualna Polska, Krytyka Polityczna тощо. Редактор і співавтор багатьох видань на тему політичної філософії (зокрема, L’idée du communisme II), а також кінематографу та сучасного мистецтва (зокрема, Polish Cine Art).

 

Лекцію можна відвідати за адресою: м. Київ; вул. Глибочицька, 44; 2-й поверх. Мова викладу – англійська. Вхід – вільний.