Авангардист створить «Архів застережень» в Мистецькому Арсеналі

«Архів застережень» – виставка Олександра Дубовика, що розпочнеться 12 липня в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12). Вона відбудеться з нагоди 85-річчя українського авангардиста.

 

Олександр Дубовик. Фото: gazeta.zn.ua

 

«Девіз цієї виставки ‒ “Архів застережень”, де “архів” визначає об'єктивну сторону мистецтва, звід фактів, подій, свідчень. Але структура думки, та й, в цілому, культура, побудовані на відлунні і мають індукційну природу ‒ простір зіставлень, переосмислень, суміщень та прогнозів. Епохи відрізняються одна від іншої не тільки рівнем технологій, але й, в першу чергу, рівнем агресивності. Образи цієї виставки в реальному, символічному та естетичному плані говорять про той тривожний, неспокійний час, в якому ми живемо. Наша мета і гідність ‒ зберегти світ людської єдності, розуміння добра, щоб не допустити агресивного повалення людських духовних пріоритетів. Таке прагнення ‒ невід'ємна частина менталітету України», – розповідає про проект художник.

 

 

Олександр Дубовик народився у 1931 році в Києві. Закінчив Київський державний художній інститут. Виставлявся в Національному художньому музеї України, Міністерстві культури та туризму України, галереях Москви, Санкт-Петербурга, Нью-Джерсі. Французький мистецтвознавець Жан-Клод Маркаде порівнює творчість Дубовика із роботами Малевича, Матюшина, Бойчука, Богомазова.

 

Джерело: сторінка заходу в Facebook