Повернути додому артефакти Титаніка прагне нова масштабна кампанія

Доктор Роберт Баллард, знаменитий океанограф, який виявив уламки "Титаніка" в 1985 році, і Джеймс Кемерон, творець фільму "Титанік" (1997) та глибоководний дослідник, а також низка організацій, запустили масштабну кампанію, метою якої є придбання всієї колекції артефактів "Титаніка" і доставка їх додому до Великої Британії та Ірландії.

 

Фото: artdaily.com

 

У "Титанік-Белфаст", музеї і пам'ятці морської спадщини Белфаста на місці, де корабель був спроектований, збудований і запущений, очільник Національного географічного товариства Майкл Уліка оголосив, що товариство підтримає ініціативу, позичивши 500 000 доларів на її реалізацію.


Унікальне співробітництво спрямоване на захист, збереження і об'єднання всіх артефактів, яким сьогодні загрожує розподіл та продаж. Теперішні власники колекції подали заявку на захист від кредитів згідно закону про банкрутство у Сполучених Штатах.


У разі успіху проект на необмежений час забезпечить об'єднання повної колекції артефактів "Титаніка".


У своїй відео-заяві Джеймс Кемерон, удостоєний премії "Оскар" за фільм "Титанік", сказав: «Історія "Титаніка" заволоділа уявою, серцями і думками людей в усьому світі. Вона зіграла важливу роль в моєму житті — як кінорежисера, глибоководного дослідника і як прихильника вивчення глибин океанів. Поряд з National Geographic, "Титанік-Белфаст", Фондом "Титаніка", Королівськими музеями Грінвіча, Національними музеями Північної Ірландії і моїм другом, доктором Робертом Баллардом, я пишаюся тим, що підтримую кампанію з повернення артефактів "Титаніка" додому. Загибель "Титаніка" була приголомшливим моментом в історії. Збір унікальної колекції артефактів, — який захистить і збереже їх для майбутніх поколінь шляхом розміщення в публічному фонді, — це унікальна і важлива можливість вшанувати пам'ять 1503 пасажирів і членів екіпажу, які загинули».

 

Джерело: artdaily.com