Президент Китаю висловився про мистецтво
Оприлюднено повну версію промови президента Китаю Сі Цзінпіня про мистецтво. Прикметно, що він проголосив її на зустрічі з митцями у Пекіні ще минулого року, але державне інформагентство «Xinhua» виклало текст виступу у вільний доступ лише зараз.
Сі Цзінпінь
Видання «New York Times» обрало найцікавіші цитати з промови Цзінпіня:
• «Письменники і художники нашої країни повинні бути вченими, піонерами, адвокатами своєї епохи. Вони повинні документувати великий шлях народу, повинні плекати дух і міць Китаю».
• «Деякі художники висміюють, спотворюють класику. Дехто не вміє відрізняти хорошого від поганого, добро від зла, красу від потворності. Вони перетворюють мистецтво на кітч, екстазі-таблетки, на культурне сміття».
• «Мистецтво і культура випромінюють позитивну енергію, якщо збігаються з поглядами марксизму. Служіння народу – обов’язок художника».
• «Нашому суспільству бракує цінностей. Немає відчуття нації, спільноти, родини. Корені всіх проблем ростуть із суспільного середовища. Так нам буде важко рухатися до реформ і соціалістичної модернізації».
• «Не повинно бути дешевих лестощів, підлабузництва і похвали. Не можна оцінювати китайську естетику крізь призму теорій Заходу. Арт-критика повинна бути не інакше, ніж критикою».
Сі Цзінпінь вважається одним із найсильніших правителів Китаю за останнє десятиліття. Головною функцією мистецтва він називає соціальне виховання. При цьому за правління Цзінпіня утисків та гонінь зазнали чимало митців-інакодумців.
Джерело: sinosphere.blogs.nytimes.com