Природа vs. архітектура в новому проекті Юлії Бєляєвої
З часів початку індустріалізації наші суспільства прагнуть до економічного зростання, технічного прогресу та урбанізації. Фактично, сьогодні в містах проживає більше половини світового населення. Але останнім часом наше прагнення до індустріалізації змінилось в сторону розуміння цінності природи. Так само, як стрімко збільшується кількість міських жителів, і ми стаємо дедалі більше залежними від персональних пристроїв та інших технологій, у нас збільшилось прагнення втекти від метушні та шуму міського життя. Явища, такі як екологічне житло, міське садівництво, ресторани на відкритому повітрі та "зелені" міські ініціативи, демонструють, як ми намагаємось повернути природу назад у наше міське життя. Чи можна інтегрувати природу та архітектуру, чи ці протилежні середовища непримиренно конфліктують?
Усі зображення надано організаторами
Міське життя і природа нерідко протиставляються одне одному. Багато хто з нас почувається між двох протилежних полюсів: з одного боку, прагнення до можливостей, ресурсів, енергії, комфорту, інновацій та спілкування, що є в містах, а з іншого - бажання насолоди часом на природі, свіжим повітрям, чистою водою та спокоєм. Ми любимо мати справжні квіти у квартирах на підвіконні, зелені галявини біля наших будинків, походи в гори та сонячні ванни біля моря на вихідних. Тож, чи можливо одночасно існувати в обох світах? Ми технологічні чи природні істоти, або ж симбіоз?
У мультимедійній виставці "Природа vs. Архітектура" молода українська художниця Юлія Бєляєва виводить цю тему в публічний дискурс. Вона використовує стіни галереї як полотно і створює віртуальні 3D-проекції, які імітують воду та природні ландшафти. Відвідувач може досліджувати та маніпулювати природою, взаємодіючи з арт-об’єктами. Фотографії міських пейзажів, що доповнюють експозицію, виступають нагадуванням про те, що природне та архітектурне середовище існують в одному часі та просторі.
Юлія Бєляєва є переможницею конкурсу для художників B POSITIVE, що проводився в Американському домі в грудні 2017 року. Народилась 1988 року в м. Гайсині, Вінницької області. Живе і працює в Києві. У 2011 році отримала ступінь магістра за спеіальністю графічний дизайн в Національному інституті прикладного мистецтва та дизайну ім. Михайла Бойчука, Київ, Україна. У 2013 році закінчила Нову художню школу «Медіа мистецтво для практиків», Київ, Україна. З 2012 року бере участь у групових та персональних виставках в Україні, Європі та США. Працює з різними типами медіа: цифрове мистецтво, VR, 3D-моделювання, фото та неон.
Відкриття: 19 червня, 18:30
Тривалість: 19 червня – 11 серпня, 2018
Художниця: Юлія Бєляєва
Кураторка: Аліна Комісар
Не забудьте паспорт або посвідчення водія.