"Привиди" в Центрі візуальної культури

1 жовтня, о 19.00 у Центрі візуальної культури (Київ, вул. Глибочицька, 44, 2-й поверх) відкриється виставка "Візит привидів", що триватиме до 30 жовтня. В неділю, 2 жовтня, о 15.00 відбудеться кураторська екскурсія.

 

 

Виставка “Візит привидів” ставить питання не лише про те, що пам'ятати, але й про способи розповідати історію візуальними чи іншими художніми засобами. Адже привиди – це не просто образи чи примари, це набори смислів, що нагадують про травми минулого і постійно знаходять для себе нові форми вираження.

 

Тематично виставка охоплює новітню історію України: війна, злочини ненависті, контраверсії декомунізації. Разом із тим “Візит привидів” поглиблює розуміння цих тем, звертаючись до давніших європейських феноменів – фашизму, антисемітизму, репресивного аспекту східнонімецького соціалізму тощо.

 

На фото: фрагмент твору Сандри Шуберт

 

Учасниці та учасники працюють з відчуттям тривожного очікування – власне, вони показують, яким чином його можна перервати. Вони організовують простір виставки як такий, що наповнюється шумами й образами, історіями й досвідами – саме в цій ситуації активізується робота пам’яті й пропрацювання болісного минулого.

 

Виставка відбудеться за підтримки Федерального центру політичної освіти (Bundeszentrale für politische Bildung, Німеччина) та в рамках міжнародної конференції “Суперечливі спогади про складне минуле. Східна Європа крізь призму історичних подій XX століття”, присвяченої віктимізації та відповідальності, висвітленню конкурентних історичних наративів, а також впливу діаспори на прояви історичної пам'яті у постсоціалістичних країнах.

 

Кураторка: Катерина Міщенко.

 

Художники й художниці: Пьотр Армяновскі, Анатолій Бєлов, Оксана Брюховецька, Пеґґі Бут, Айко Ґрімберг, Die Tödliche Doris, Ангеліна Карякіна, Дмитро Левицький, Микола Рідний, Сергій Попов, Сандра Шуберт, Михаіл Толмачов.

 

Графічний дизайн: Катаріна Кьолер, Вольфанг Шверцлер.

 

Години роботи виставки: 14.00 – 20.00 у будні, 12.00 – 20.00 у вихідні. Вихідний: понеділок.

 

У рамках виставки відбудуться заходи:

 

7 жовтня (п’ятниця), 19.00 – показ фільму Олексія Радинського “Зсув” (2016)

9 жовтня (неділя), 12.00 – воркшоп Анатолія Бєлова для дітей “Ножиці для примар”

21 жовтня (п’ятниця), 19.00 – “Історія в пеклі”, розмова з Микитою Каданом

22 жовтня (неділя), 14.00 – “Справа Бейліса”, перформанс-екскурсія Подолом  (за попереднім записом)

29 жовтня (субота), 21.00 – нічна кураторська екскурсія 

29 жовтня (субота), 23.00 – дискусія “Ніч із привидами”

 

Вхід вільний.