"Від спільного кореня": виставка-підсумок резиденції українських митців у Польщі
25 листопада о 19.00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу відбудеться презентація проекту "Від спільного кореня", літньої резиденції українських художників в Польщі. Проект був організований Міжнародним симпозіумом сучасного мистецтва "Бірючий" та Фондом спілки поляків м. Києва.
Відкриття супроводжуватиметься презентацією підсумкового каталогу симпозіуму "Бірючий" 2015 року.
Влітку 2016 було реалізовано двотижневу резиденцію, під час якої 14 українських художників жили і працювали в містечку Клементовіце поблизу Любліна на базі Комплексу шкіл агробізнесу ім. М. Ратая. Концепція проекту "Від спільного кореня" заснована на метафорі кореня як першооснови, базової складової будь-якої структури, поняття, що використовується в різних дисциплінах. Проект мав на меті вчергове привернути увагу до питань переосмислення минулого, історії як предмету маніпуляції та інтеграції в нові суспільно-економічні й культурні моделі, до теми освіти та еміграції. На тлі теперішнього загострення українсько-польських стосунків, формально обумовленого історичними приводами, тема сьогодні є ще актуальнішою, ніж завжди. Художники в школі задають питання, наскільки ми засвоїли уроки минулого.
Твір Ксенії Гнилицької "Буряк", представлений у рамках експозиції
Рефлексуючи на концепцію та локальну ситуацію, резиденти створили живописні, графічні, фото і відео-роботи, інсталяції, розписи, міждисциплінарні проекти. Також в рамках резиденції відбулася колаборація між українським стріт-артистом Apl315 та польським стріт-артистом і медіахудожником Стаху Шумскі, який після цього восени відвідав Бірючий.
На продовження співпраці, започаткованої першим літнім проектом, у січні 2017 року відбудеться зимова резиденція. У її рамках планується розширити освітню функцію проекту та провести серію лекцій і майстер-класів від учасників резиденції та запрошених фахівців.
У зв’язку з тим, що більшість сайт-специфік інсталяцій та полотен нині знаходяться в місці проведення резиденції, на презентації можна буде побачити декілька окремих робіт та документацію процесу і результатів роботи.
Учасники проекту: Apl315, Анна Бекерська, Назар Білик, Мирослав Вайда, Стас Волязловський, Ксенія Гнилицька, Закентій Горобйов, Юрій Єфанов, Нікіта Кравцов, Каміль Кравцова, Антон Лапов, Світлана Ратошнюк, Олексій Сай, Стаху Шумскі, Аліна Якубенко.
Куратор: Наталія Маценко
Організатори:
Міжнародний симпозіум сучасного систецтва «Бірючий» – Геннадій Козуб
Фонд Спілки поляків міста Києва – Владислав Зварич, Ольга Бочкар
Комплекс шкіл агробізнесу ім. М. Ратая – Збіґнєв Турковський
Проект триватиме до 2 грудня 2016 року.