Про українську тему в Німеччині розкаже видавчиня Катаріна Раабе

22 листопада о 18:00 у Центрі візуальної культури (Київ, вул. Глибочицька, 44, 2 поверх) відбудеться зустріч з німецькою публіцисткою та видавчинею Катаріною Раабе. Тему зустрічі організатори окреслили як: Кінець «глибокого занепокоєння»: українська тема в Німеччині.

 

Катаріна Раабе редакторка одного з найбільших німецьких видавництв Suhrkamp.  2007 року Катаріна Раабе, яка відкрила німецькомовному простору Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Любка Дереша і Катю Петровську, отримала Орден «За заслуги перед ФРН» за популяризацію східноєвропейської літератури у Німеччині. Крім численних публікацій українських авторів, останньою книжкою Катаріни Раабе стала збірка «Євромайдан: що поставлено на карту в Україні». Зараз вона працює над книгою «Україна, Росія та Європа».

 

Події останнього року в Україні змінили не лише політичний консенсус в Європі, але й усе інтелектуальне життя. У Німеччині, гуманітарна політика якої чи не найбільше з усіх країн ЄС зосереджена на Східній Європі, серед публічних інтелектуалів з’явилися «ті, хто розуміють Путіна», з одного боку, та «відкривачі України», з іншого. У публічному просторі Німеччини «українська криза» стала предметом не лише численних медійних дебатів та політичних спекуляцій, але й приводом переосмислити досвід розділення, революції та громадянського спротиву, зокрема, в контексті нещодавньої 25-ї річниці падіння Берлінського муру. Якою постає Україна в інтелектуальному та медійному німецькому дискурсі? Хто є українськими публічними інтелектуалами у Німеччині? Які наративи домінують в публічному просторі? Про все це розкаже Катаріна Раабе.


Вхід вільний.