Продовжено прийом заявок на участь у Future Generation Art Prize 2019

PinchukArtCentre продовжив прийом заявок на участь у 5-му конкурсі премії Future Generation Art Prize до 16 липня 2018 року. Всі художники віком до 35 років, які працюють з будь-якими медіа і в будь-якій країні світу, можуть подати заявку на участь в премії на сайті www.futuregenerationartprize.org 

 

Future Generation Art Prize – це міжнародна премія в галузі сучасного мистецтва, що присуджується раз в два роки, метою якої є відкриття і визнання нових імен в світі мистецтва і надання довготривалої підтримки майбутньому поколінню митців. 

 

Future Generation Art Prize @ Venice 2017

Фото: ArtRabbit

 

Премія присуджується в рамках відкритого конкурсу. Високоавторитетна відбіркова комісія, що призначається почесним міжнародним журі, вивчає кожну подану заявку і номінує 20 художників, які увійдуть в шорт-лист. Цим художникам буде запропоновано створити нові роботи, які будуть представлені на виставках в PinchukArtCentre в Києві та на Венеціанській бієнале, куратором яких виступить Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre. 

 

Володар головної премії отримує $ 100 000, з них $ 60 000 в якості грошової винагороди та $40 000 як інвестицію в його художню практику. Також присуджуються спеціальні премії на загальну суму $ 20 000, яка може бути розділена на розсуд журі між декількома художниками – до 5 осіб – для підтримки проектів, що розвивають їх художню практику.  

 

Future Generation Art Prize @ Venice 2017

Фото: Artsy

 

Премія – вагомий внесок в участь молодих художників у динамічному культурному розвитку суспільств, що проходять через глобальні зміни – сприяла художньому розвитку і виробництву нових робіт більше ніж 84 художників для виставок у PinchukArtCentre в Києві і на Венеціанській бієнале. Крім допомоги з попереднім відбором, глобальна мережа партнерських платформ і спеціальних кореспондентів виступає в ролі послів премії, які надихають художників на участь у конкурсі.  

 

Future Generation Art Prize @ Venice 2017

Фото: ArtRabbit

 

Премія Future Generation Art Prize широко зарекомендувала себе як платформа для старту і розвитку нових талантів. Так, володаркою головної премії в 2012 році стала Лінетт Ядом-Боак'є, яка згодом була номінована на Премію Тернера і провела успішну персональну виставку у Serpentine Gallery у Лондоні. Переможниця першого конкурсу Премії, Синтія Марселле, представляла національний павільйон Бразилії під час 57-ї Венеціанської бієнале у 2017 році. З повним списком лауреатів премії минулих років можна ознайомитися тут.

 

Журі

Пабло Леон де ла Барра, куратор, Латинська Америка, Музей та Фонд Соломона Гуггенхайма, Нью-Йорк
Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre, Київ
Хелен Моулсворт, письменниця
Габі Нгкобо, куратор 10-ї Берлінської бієнале
Тім Марлоу, арт–директор Королівської академії мистецтв, Лондон
Крістін Масель, головний куратор Центру Помпіду, Париж, куратор Венеційської бієнале 2017
Хор Аль-Касімі, президент  фонду Sharjah Art Foundation та Міжнародної асоціації бієнале


Календар
Прийом заявок: 16 квітня – 16 липня 2018 р.
Оголошення складу відбіркової комісії: Буде повідомлено додатково
Оголошення номінантів: 27 серпня 2018 р.
Виставка художників-номінантів у PinchukArtCentre: лютий – 14 квітня 2019 р.
Церемонія нагородження Future Generation Art Prize 2019: березень 2019 р.
Виставка Future Generation Art Prize 2019 @ Venice: 9 травня – вересень 2019 р.