Проект Миколи Рідного «Укриття»

25 квітня о 19:00 Центр візуальної культури презентуватиме нову виставку Миколи Рідного «Укриття», що проходитиме за адресою: Київ, вул. Петрівська, 34.

 

Протягом останніх тижнів на дошках оголошень у державних установах почали з’являтися плани розташування бомбосховищ в місті Києві. Несподівано, здавалося б, майже археологічний пласт міської архітектури набув нової актуальності. Загроза надзвичайного стану, страх війни, відчуття неконтрольованості (гео)політичних процесів  перетворили місто з простору можливостей та публічної взаємодії на мережу потенційних сховків. Колективний ентузіазм Майдану змінюється пошуком приватних анклавів безпеки, індивідуальних шляхів відступу.

 

Через  урбаністичний феномен укриття - від бомбосховищ та бункерів періоду Холодної війни до саморобних імпровізованих сховків, породжених страхом економічних та політичних катаклізмів, Микола Рідний звертається до проблеми місця та долі індивіда на перехресті глобальних процесів. Політичне та соціальне уявне сучасної людини, колективні фобії та страхи, а також винахідливість в індивідуальному вирішенні системних проблем входять в зону мистецького дослідження Рідного.

 

Виставка проходить в рамках проекту Центру візуальної культури Unrendered Spaces та за підтримки ERSTE Foundation. Виставка працює з 26 квітня по 14 травня, з вівторка по неділю, з 12:00 до 19:00. Адреса: Київ, вул. Петрівська, 34.  

 

Контакти: vcrc@vcrc.org.ua, Сергій Климко.