“Простір світла”: у Полтаві покажуть фотовиставку Дмитра Богачука

18 вересня о 19:00 у галереї JUMP (Полтава) відкривається проект «Простір світла» українського арт-фотографа Дмитра Богачука.

 

Усі зображення надано організаторами

 

Проект є новим візуальним дослідженням автора. Важливою складовою серії робіт є колір. У певних умовах освітлення колір може створювати візуальний наратив. У різних відтінках – емоційне напруження. Вночі, у темному просторі, око ледве вловлює відтінки, однак, якщо довго вглядатися у простір, звикає і починає бачити велику кількість деталей і віддзеркалене світло. Іноді, це ледве помітне світло настільки інтенсивне, що створює відчуття заповнюючого світлового потоку.

 

 

Частина знімків формально зображує темні простори, або архітектуру зі сторони фасаду, ілюструючи ідею бар’єру та спостереження зі сторони, коли можливо тільки візуально проникнути всередину простору світла. На зображеннях також присутні різні штучні джерела освітлення, лампи розжарювання, вікна, які в контексті певної обстановки виглядають як світлові інсталяції. Матеріал серії – фасади модерністської архітектури, фрагменти і вікна будівель, міські простори, пейзажі.

 

 

 

Про фотографа:

Дмитро Богачук – фотограф, мистецтвознавець, арт-критик, викладач, член Фонду культурної дипломатії UART.

 

Дмитро є одним з найвпізнаваніших і найвідоміших арт-фотографів в Україні. Мінімалістичні пейзажі, пустинні простори, лаконічні міські замальовки, виконані в особливій палітрі, звертають на себе увагу і притягують глядачів навіть далеких від фотомистецтва. Він є учасником багатьох міжнародних виставок, автором декількох фотокниг, власником фотографічних нагород. У 2017 році в Парижі на фестивалі «Le Quatrieme Image» вперше була представлена фотографічна серія «Рівнинний край», яка здобула 1-ше місце за версією міжнародного конкурсу MIFA.