Радянські зупинки як мистецтво в кадрі фотографа з Канади

Канадський фотограф Джонатан Медес випустив книгу, в якій вмістив зображення 159 автобусних зупинок із 14 пост-радянських країн. Такою серією фотографій Медес хотів порівняти консервативний і уніфікаторський підхід до проектування зупинок на Заході із архітектурно вишуканим і винахідливим стилем цих об’єктів на колишній території СРСР.

 

Піцунда (Абхазія). Тут і далі – фото Джонатана Медеса

 

Канадієць розпочав проект у 2002 році. Подорожуючи від Лондона до Стокгольма на велосипеді, він поставив собі за мету фотографувати найбільш дивовижні речі та явища, які траплятимуться на дорозі. Перше, на що він звернув увагу, стала автобуска зупинка за 50 км від Литви. Робити такі фотографії на регулярній основі Медес розпочав із наступного року, коли відвідав Казахстан із дружиною. Нині за плечима митця – 12 років роботи і 30000 подоланих кілометрів.

 

Ніітсіку (Естонія)

 

«Це дозволило мені зрозуміти, що за стереотипами про залізну завісу в Радянському Союзі, із якими ми жили на заході, приховувалися мільйони індивідуальностей і мрійників, які не бачили жодних креативних обмежень», – розповідає про проект фотограф.

 

Піцунда (Абхазія)

 

Арал (Казахстан)

 

Баликчі (Киргизстан)


Джерело: theguardian.com