Ренато Гуттузо та його соц-арт

Ренато Гуттузо – антифашист, атеїст і член забороненої Комуністичної партії Італії, який вважає, що творчість повинна бути «соціальним коментарем».

 

 

Гуттузо відкинув академічні принципи мистецтва. У своїх картинах він вільно розміщує персонажів у просторі та експериментує з кольором.  Художник прирівнює натуралізм до фашистської естетики і в той же час вважає, що абстрактний живопис занадто формальний для його робіт. Гуттузо був членом творчого об’єднання «Корренте», яке сповідувало абсолютну свободу та відкритість.

 

 

 

Ренато Гуттузо народився в Сицилії, в селянській родині. Під час правління фашистського уряду переживав фінансову скруту. На початку своєї кар’єри переїхав до Мілану, де розробив стиль «соц-арт», зосереджений на моральних та політичних меседжах. Протягом наступних 40 років творчої діяльності Гуттузо рефлексував з приводу жахів Другої світової війни та критикував уряд. Його роботи також відносять до «експресіоністського реалізму» – стилю, розквіт якого відбувся у повоєнні роки серед італійських художників.

 

 

 

Виставка творів Ренато Гуттузо в арт-просторі Estorick Collection of Modern Italian Art (Лондон) триватиме до 4 квітня.

 

Джерело: www.artfund.org