Роботи культового мистецького об’єднання «Живописний заповідник» покажуть в Києві

21 березня 2018 року в залі аукціонного дому «Золотое Сечение» (м. Київ, вул. Л. Первомайського, 4) відкриється виставка культового для українського сучасного мистецтва художнього об'єднання «Живописний заповідник». Його основні учасники — Тіберій Сільваші, Олександр Животков, Марко Гейко, Анатолій Криволап і Микола Кривенко.

 

Робота Анатолія Криволапа

Усі зображення надано організаторами


До експозиції «Живописний заповідник. Золотий період »входять близько 30 творів всіх основних учасників, створених з 1990 до 1999 рр.


Це перша виставка об'єднання, де подано зріз знакових робіт 1990-х років, після виставки Landschaft «Живописного заповідника», яка проходила в Національному художньому музеї України в 2002 році.

 

Робота Марка Гейка


«Унікальність експозиції в тому, що, по-перше, через багато років по тому нам вдалося зібрати разом роботи п'яти геніїв українського сучасного мистецтва в період світанку «Живописного заповідника». По-друге, представити твори, які ніколи не виставлялися і довгий час перебували виключно в приватних колекціях», — каже куратор виставки і експерт з сучасного мистецтва аукціонного дому «Золотое Сечение» Станіслав Скорик.


«Живописний заповідник» сформувався в 1991 році, проте базові ідеї об'єднання з'явилися на седнівських пленерах ще в кінці 1980-х. Основною їхньою програмою був «Неоформалізм», де картина підноситься авторами не як вікно в світ, а як площина, покрита шаром фарби. Головним завданням художників було дослідження кольору, фактури і форми в просторі.


Ідейний натхненник об'єднання — Тіберій Сільваші — виступив спів-куратором цієї виставки і брав участь у формуванні представленої експозиції.

 

Читати також: «Хронореалізм»: естетична програма Тіберія Сільваші

 

Робота Тіберія Сільваші


«Цією виставкою ми хочемо нагадати про найпотужніше українське об'єднання художників, роботи яких сьогодні є родзинками багатьох відомих українських та зарубіжних колекцій. Це, без сумніву, вагома культурна подія для українського сучасного мистецтва», — підкреслює співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение» Михайло Василенко.


Експозиція триватиме до 14 квітня з 12.00 до 19.00, неділя — вихідний.


Вхід вільний.