«Роботи на папері» Тіберія Сільваші покажуть у Боттега Галереї

12 листопада о 19:00 в просторі Боттега Галереї (вул. Михайлівська, 22 Б) відкриється персональний проект відомого українського художника Тіберія Сільваші «Роботи на папері».

 

Твори Тіберія Сільваші, байдуже чи то великі полотна, чи маленькі, створені олією або вугіллям, завжди є свідченням тяглості процесу живопису. Вони позбавлені наративу чи будь-яких підказок і вимагають цілковитого зосередження у першу чергу на собі. Певно, це і є найскладніший етап в осмисленні роботи, розумінні того, що вона несе для кожного.

 

Особливо тепер, коли «світ довкола нас заповнений образами-картинками. Ми вже не стільки те, що ми читаємо і говоримо, скільки те, що ми бачимо, і наше «ми», в першу чергу, є результатом візуальних практик. Мова комунікативних образів (термін О. Аронсона) — ефективна і зрозуміла. Вона утворюється спільним для інформаційної реальності полем упізнаваності та знань, а швидкість зчитування таких образів лише збільшує нашу нездатність осмислити їх об`єм, який постійно збільшується, і повністю підкорює нас тиранії моменту. Вірільйо писав, що все, що експонується на граничній швидкості, може бути тільки випадковим. Це не античний кайрос, а «випадок на горизонті прозорості» — горизонту екрану монітора. 

 

Робота Тіберія Сільші


Існування живопису сьогодні — це звернення до нього самого. Не стільки до його видового існування, скільки до втілення міфу про загальну візуальну мову під назвою «живопис». І на горизонті банальних «істин» та миготливих образів культуріндустрії, важливим для живопису стає існування простору тиші, простору «сповільненого часу». За цієї практики живопис перестає бути інструментом комунікації, а створює оптику «пильного погляду», у якій найважливішим елементом стає культура розрізнення…» (Тіберій Сільваші «Пастка для хмари»).

 

 

Робота Тіберія Сільші

 

Тіберій Сільваші (народився 13 червня 1947 у м. Мукачеве, Закарпатська обл.) — український художник-абстракціоніст. Картини Сільваші зберігаються у музеях Мюнхена, Відня, Нью-Джерсі, Запоріжжя, Харкова, Ужгорода, Києва, а також у приватних колекціях в Європі та США. Живе і працює в Києві.

 

Робота Тіберія Сільші