Розпочато прийом заявок на Future Generation Art Prize 2017

PinchukArtCentre відкрив прийом заявок на четвертий міжнародний мистецький конкурс Future Generation Art Prize 2017. Участь у ньому можуть взяти митці до 35 років з будь-якою професійною освітою, які працюють з будь-яким матеріалом та у будь-якій країні світу.

 

 

В рамках підтримки процесу розгляду заявок, понад 600 кореспондентів з усіх країн світу номінуватимуть митців на отримання премії та понад 50 партнерських платформ в усьому світі виступатимуть представниками конкурсу Future Generation Art Prize, заохочуючи до участі в конкурсі художників з відповідних регіонів. 

 

Міжнародне журі визначить переможця, який отримає головну премію – 100 000 доларів США, з яких 60 000 доларів буде сплачено готівкою, а 40 000 доларів інвестовано у створення нової роботи. Крім того, не більше п’яти учасників, яких обере журі, отримують спеціальну премію в розмірі 20 000 тис. доларів США. Переможця, який отримає «Приз громадськості», буде визначено шляхом онлайн-голосування та його ім’я буде названо під час церемонії нагородження. 

 

Прийом заявок на участь у конкурсі закінчується 11 вересня 2016 року. Виставка робіт із 20 відібраних художників буде демонструватись у Києві, у галереї PinchukArtCentre, у лютому-квітні 2017 року. Ім’я переможця буде названо на церемонії нагородження, що відбудеться у Києві, у квітні 2017 року. У травні 2017 року в рамках Венеційської Бієнале пройде виставка, під час якої будуть продемонстровані роботи фіналістів широкому колу відвідувачів з різних країн світу. 

 

Інноваційна премія Future Generation Art Prize, що була заснована Фондом Віктора Пінчука у 2009 році – це всесвітня премія y сфері сучасного мистецтва, яка була створена з метою розкриття, визнання та надання довгострокової підтримки майбутньому поколінню митців. «Я прагну визнання робіт молодих митців в усьому світі, для того, щоб вони не лише були творчою силою у своїх країнах, а могли чинити певний вплив на світовій сцені, демонструючи здатність мистецтва об’єднувати людей та бути рушієм позитивних змін у суспільстві», – розповідає Віктор Пінчук.

 

На попередніх конкурсах Future Generation Art Prize були представлені роботи 65 митців з усіх континентів світу та понад 30 країн, у тому числі, з Анголи, Аргентини, Австрії, Канади, Чеченської Республіки Росії, Чилі, Китаю, Куби, Франції, Німеччини, Ірану, Ізраїлю, Італії, Японії, Лівану, Мексики, Нідерландів, Перу, Польщі, Португалії, Росії, Південної Африки, Швеції, Туреччини, України, Великобританії, США та Зімбабве. Переможцями, які отримали головну премію у попередніх конкурсах, були Сінтія Марселле (Бразилія); Лінетт Ядом-Боакьє (Великобританія); Настіо Москіто (Ангола) та Карлос Мотта (Колумбія).

 

Подати заявку можна на офіційному сайті премії.