Second Hand Жанни Кадирової

4 березня в 19:00 на вулиці Біломорська, 1А (Даринок, м. Лісова - див. мапу внизу) відбудеться відкриття проекту Жанни Кадирової SECOND HAND.

 

Фото: Олексій Котик

 

Жанна вже кілька років не робила персональних виставок в Україні, через це проект є важливою подією у культурному календарі 2015 року. Тим більше, що для нього художниця обрала вельми неординарне місце - територію колишнього Дарницького шовкового комбінату. Тут краще зауважити, що швидше місце обрало її: завдяки підтримці Олега Соснова та простору «Арт-завод Платформа»  та ТЦ Даринка Жанні була надана можливість виготовити свої об'єкти з радянської плитки, якою були облицьовані стіни фабрики. Форма кожного з них – проста впізнавана частина гардеробу будь-якої середньостатистичної людини. Забарвлення у точності повторює орнамент, зроблений лицювальниками в процесі будівельних робіт на заводі – в часи, коли він був одним із найбільших підприємств легкої промисловості СРСР.

 

 

Дарницький, ордена Леніна, шовковий комбінат імені 60-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції був заснований у 1947 році. В наступні три роки в ньому було запущено в експлуатацію 1200 м2 виробничої площі. Потужність нового підприємства визначалася тоді в 1000 ткацьких верстатів із випуском 11 мільйонів метрів тканини на рік. У 1968 році була завершена реконструкція комбінату. Тепер він випускав 72 мільйони метрів тканини і переробляв до 12 тисяч тонн сировини на рік. Асортимент тканин був вельми різноманітним: сукневі, костюмно-сукневі, блузочні, підкладкові, корсетні, технічні, тканини для дитячих іграшок, для верху і підкладки взуття, портьєрні, меблеві і тд.

 

 

На даний момент колишня велич заводу минула: величезні приміщення порожні, в підлозі зяють наскрізні діри, стіни повільно руйнуються, адміністративні будівлі займають приватні підприємства. Остаточно підприємство закрили на початку 2000-х. Тут треба додати, що свої найгірші часи занепаду фабрика вже пережила, оскільки господарі потроху точково реставрують будівлю, яка в майбутньому, будемо сподіватися, ще послужить добру службу місту.

 

 

 

Експозицію художниця монтує у вже відреставрованому ткацькому цеху, який у даний момент поглинений активною торгівлею і є частиною речового ринку «Даринок». Тобто, постійними глядачами проекту будуть люди, які прийшли на порівняно недорогий шопінг.

 

Така форма паблік-арту спрямована на комунікацію не тільки мистецтва і глядача, а й місця-часу. Іншими словами, об'єкти-речі художниці викривають комерційне теперішнє площі, а їх забарвлення відсилає до його радянського минулого. Сполучна ланка епох - речецентричність величезної території, яку й підкреслює Жанна.

 

На відкритті будуть розіграні 10 Iphone Pro.

 

7 березня, у неділю, о 15:00 Жанна Кадирова разом із представницею «Арт-заводу Платформа» Юлією Скрипкою і працівницею ткацького цеху з 1968 року Матрьоною Григорівною Овсієнко проведуть екскурсію по заводу.

 

Виставка триватиме до 12 травня.

 

 

Текст: Дана Брежнева