Семпл vs. Капур: британський митець вирішив "провчити" свого колегу

У березні цього року відомий британсько-індійський скульптор Аніш Капур отримав виняткові права на використання у своїй творчості найтемнішого чорного кольору у світі. Колір під назвою "Вантаблек" ("Vantablack") був розроблений британською компанією, яка спеціалізується на виготовленні наноматеріалів, для використання у військових та наукових галузях. Утім, компанія дозволила Анішу Капуру стати єдиним художником, який має право малювати цією фарбою. "Вантаблек" складається з вуглецевих нанотрубок і поглинає 99,96 % видимого світла.

 

Усі наведені фото — thecreatorsproject.vice.com

Далі найцікавіше. Дізнавшись про вчинок Аніша Капура, британський митець Стюарт Семпл розцінив його як вияв жадібності, який суперечить "духу щедрості, що його поділяє більшість художників" і вирішив "провчити" свого колегу. Тож незабаром Семпл запатентував свою власну марку фарби під назвою "ПІНК" (з англ. рожевий). Нова фарба Семпла це найрожевіший у світі пігмент, доступний кожному, окрім... Аніша Капура.

 


 

Відтепер, якщо ви бажаєте придбати "ПІНК" ($4.95 або 126 грн за 50 грам), вам доведеться спершу написати заяву про те, що "ви не Аніш Капур, жодним чином не пов'язані з Анішем Капуром, не купуєте фарбу за дорученням Аніша Капура або партнера Аніша Капура. Наскільки вам може бути відомо, ця фарба не потрапить до рук Аніша Капура".

 

Як відомо, чим більше світла відбиває фарба, тим флуоресцентнішою вона стає. Фарба Семпла має дуже високий показник відбиття і, відповідно, породжує дуже сильну флуоресценцію. Випромінюючи велику кількість світла, пігмент Семпла став своєрідною антитезою до пігменту Капура, який має рекордні показники з поглинання.

 

Джерело: thecreatorsproject.vice.com