Щербенко Арт Центр покаже 10 років відео-арту Даніїла Галкіна

У 2017 в Щербенко Арт Центрі відкриється виставка «Відео» Данііла Галкіна, на якій будуть презентовані ключові відео-роботи українського художника з 2006 по 2016 рік.

 

 

Даніїл Галкін відомий соціально-критичними проектами, в яких центральне місце займають інсталяції з елементами реді-мейд. Але в відео представлений окремий цілісний аспект його творчості, вираженого на мета-рівні — таким чином ми можемо зрозуміти художника як суб'єкта творчого процесу, досвіду, трансформованого з проекту в проект. Наприклад, відео далекого 2006 року — артефакт, який свідчить про нездійснений авторський фільм, зафіксоване переживання про можливий альтернативний варіант розвитку життєвого і кар'єрного сценарію.

 

 

Також саме в відео ми спостерігаємо послідовну документацію експериментування художника з методиками і техніками, вибудовування власного художнього стилю, що спирається на оммажі та алюзії. Даний медіум з його прозорими прийомами монтажу та суміщення несумісного, що несе в собі чітку логіку автора, але викликає абсурдистську тривогу у глядача, дозволяє прямо звернутися до сучасних соціальних і політичних проблем, з якими ми стикаємося і в реальності яких перебуваємо щодня.

 

 

Як і в класичну епоху, мистецтво є способом символічного відображення дійсності в переплетенні загально-категоріального і одинично-чуттєвого, але тепер художник виконує це завдання за допомогою мінімалістичного монтажу і планшета/телевізора/проектора. Екран того чи іншого розміру постає місцем для зустрічі двох поглядів — художника і глядача. Як пише Борис Ґройс, екран в сучасному музеї є також полем розгортання боротьби між ними, в результаті якої виграють обидві сторони: глядач отримає свій унікальний естетичний досвід, а художник — дані експерименту.

 

Відкриття виставки відбудеться 22 вересня о 19.00.

Побачити експозицію можна буде до 22 жовтня 2017 року. 

 

* * *

Данііл Галкін народився в Дніпропетровську (Україна) в 1985 році. Отримав диплом театрально-художнього училища та Академії будівництва і архітектури. У 2009 році він створив арт-групу «2222», яка включає альтер-его художника. Переможець конкурсу МУХі 2011, фіналіст PinchukArtCentre Prize, володар спеціальної премії PinchukArtCentre 2013. Брав участь в персональних і групових виставках в Інституті сучасного мистецтва Kunst-Werke (Берлін), Saatchi Gallery (Лондон), Московському музеї сучасного мистецтва (Москва), Danubiana Meulensteen Art Museum (Братислава), Czech Centre (Прага), Мистецькому Арсеналі, Щербенко Арт Центрі (Київ) і в інших місцях. Живе і працює в Дніпропетровську.