Щербенко Арт Центр покаже “Деякі дива” художника Миколи Кривенка
31 січня відбудеться перше в 2018 році відкриття виставки в Щербенко Арт Центрі — це буде проект “Деякі дива” українського художника Миколи Кривенка. Експозицію можна сміливо назвати насиченою: до проекту увійдуть живописні роботи художника, створені в період з 2009 по 2016 рік, і скульптури з дерева та бронзи. Це сполучення буде доповнене графікою кінця 1980-х років — серією робіт з натури, що й досі визначає творчий розвиток Кривенка.
Одна з робіт Миколи Кривенка, представлених на виставці “Деякі дива”
Надано організаторами
Миколу Кривенка іноді називають мінімалістом, перш за все — за кольорову гаму його робіт, спокійну та розбілену, особливо в порівнянні з його соратниками по “Мальовничому заповіднику”. Але виставка “Деякі дива” покаже інший аспект творчості митця: “Я довго працював у сірому, але чомусь захотілось яскравого. Вже на межі тисячоліття в мене є монохроми - рожеві, сині, яскраві”.
Як зізнається художник, робота з кольором вимагала поступального підходу, тривалий час йому не притаманного. Спочатку Кривенко робив невеликі акварелі, створюючи ескізи майбутніх більших робіт на папері та, врешті решт, — масштабних акрилових картин: “Я починав зафарбовувати полотно в якомусь місці, а потім додаю кольори. Кожного разу виходило інакше, як ступені ракети, які згоряють. Форми, кольори я відтворював, але намагався зробити більш виразними, яскравими та чіткими”.
Одна з робіт Миколи Кривенка, представлених на виставці “Деякі дива”
Надано організаторами
Рисунки та живопис художника перегукуватимуться з серією абстрактних бронзових та дерев’яних скульптур, створення яких представило собою новий виклик: “В скульптурі навіть якщо робиш щось абстрактне, все одно виходить на щось схоже. Проб’єш діру — виходить око. Чисту абстракцію зробити дуже важко”.
Виставка “Деякі дива” постає концептуально цілісною, не зважаючи на насиченість експозиції. Особливо зважаючи на інтуїтивний авторський підхід в її вибудовуванні: до робіт, створених в останні роки, художник додав рисунки кінця 1980-х: “Я тоді рисував з натури, і вони вплинули на композицію, на ритм моїх творів і дотепер. Я рисував землю, воду, і ті роботи працюють досі, вони мають зв’язок із сьогоденням”.
Щоб простежити цей зв’язок, відвідати виставку “Деякі дива” Миколи Кривенка можна буде до 3 березня в просторі Щербенко Арт Центра.
Одна з робіт Миколи Кривенка, представлених на виставці “Деякі дива”
Надано організаторами
* * *
Микола Кривенко народився 22 травня 1950 року. Закінчив Республіканську Художню Школу в 1969 р.Закінчив графічний факультет Київського державного художнього інституту в 1978 р. Навчався у Г. Гавриленка. Учасник 1-ї виставки нонконформістів у Києві (1975). Член Спілки художників України. Член творчої групи «Живописний заповідник». Представляв свої роботи на персональних та групових проектах у Мистецькому Арсеналі, Боттега Галереї, “Білий простір”, Карась Галереї, Українському Домі, НХМУ в Києві; а також в Данії, Німеччині, Норвегії, Фінляндії, Франції. Його роботи зберігаються в НХМУ (Київ, Україна), Музеї С. Параджанова (Єреван, Арменія) та в приватних колекціях у Франціі, Норвегії, США, Бельгії, Великобританії, України. Живе і працює в Києві.