Щербенко Арт Центр відзначив 100-річчя супрематизму

7 та 8 листопада в Щербенко Арт Центрі пройшов проект «Супрематизм сьогодні». Його присвятили 100-річчю мистецького напрямку, заснованого Казимиром Малевичем.

 

Тіберій Сільваші. «Mонохромний живопис». Проект «Досвід супрематичного дзеркала» (2010-2011, олія, полотно). Фото тут і далі – http://bestin.ua.

Виставка складалася з чотирьох частин: «Досвід супрематичного дзеркала» групи Альянс 22 (Бадрі Губіанурі, Костянтин Рудешко, Тіберій Сільваші, Сергій Момот, Іван Небесник), «Живий ліс» Анни Надуди, «Супрематор» Tenpoint (Максим Побережський, Олексій Тищенко), «Маніфест супрематизму» Дар’ї Кольцової.

 

Костянтин Рудешко. «Рух Чорного квадрата» (2012, перфорація на папері, цифровий друк)

 

Іван Небесник. Без назви (2013, змішана техніка)

 

«Досліджуючи й аналізуючи Малевича, приходиш до висновку, що його роботи, ідеї й думки фактично невичерпні й безмежні, як космос, до якого так тяжіє супрематизм. Осягнути весь його доробок вдається одиницям, але ще жодній людині в цьому світі не вдалося знайти відповіді на питання, чому ж все-таки ‘квадрат’, ‘хрест’ і ‘коло’ й що вони насправді значать. В супрематизмі Малевича так багато ідей «на перспективу», що на Заході й в Україні зокрема, вже понад 100 років не втомлюються апелювати до нього й робити присвяти йому. Тобто, ми бачимо, що діалог з Малевичем триває й сьогодні, більш того – з кожним разом він виходить на новий рівень розуміння. А супрематичні ідеї знаходять своє втілення в дизайні, моді й архітектурі, й це ми наочно бачимо в прагненні сучасного світу до спрощення, стандартизації й стиснення ідеї в лаконічну форму», – йдеться про «Супрематизм сьогодні» на сайті Щербенко Арт Центру.

 

Джерело: shcherbenkoartcentre.com