«Шекспірівська галерея» Джона Бойделла у музеї Ханенків

 

Сьогодні, 4 грудня, у музеї Ханенків (вул. Терещенківська, 17) о 17 годині відкривається виставка «Шекспірівська галерея» Джона Бойделла. Виставка організована з нагоди 450-ї річниці від дня народження Шекспіра.

 

До експозиції увійшли 12 графічних аркушів «Шекспірівської галереї», які у 1790-их роках опублікував англійський видавець і гравер Джон Бойделл (1719-1804). Саме він запропонував найкращим вітчизняним  художникам створити цикл картин за мотивами п’єс Шекспіра. Ці живописні твори стали окрасою картинної галереї Бойделла на лондонській Пелл-Мелл.

 

Згодом  видавець вирішив презентувати своє зібрання більш широкій європейській публіці та здійснив декілька випусків розкішних репродукційних гравюр за картинами шекспірівського циклу. Його «Шекспірівська галерея» набула широкого розгоглосу та стала чи не найуспішнішим видавничим проектом в історії репродукційної графіки. Не лише висока мистецька якість гравюр, а й їхня загальнозначуща тематика дозволили  видавничому дому Джона Бойделла завоювати провідні позиції на європейському художньому ринку.

 

На виставці представлені також інші граверні серії цього знаменитого видавництва.

Прес-показ: 16:00-17:00

Контактна особа для акредитації ЗМІ – Катерина Дмитрієнко: (044) 288 14 50; museumkhanenko@gmail.com