Shuba Design Conference 2017: підсумки гучної дизайн-події Дніпра

27 травня у Дніпрі відбулася друга Shuba Design Conference, що зібрала під дахом Дніпропетровської філармонії ім. Леоніда Когана більше 200 фахівців різних галузей дизайну та спеціалістів дотичних сфер.

 

У порівнянні з першою конференцією, що проходила у 2016 році, організатори, дотримуючись гасла Beyond The Borders, суттєво розширили адресність події. Серед аудиторії конференції сьогодні — як фахівці UI/UX, так і архітектори, митці, працівники IT-індустрії, а також широке коло студентства і осіб, що цікавляться сучасними візуальними трендами та передумовами їх формування.

 

Матеуш Халава на Shuba Design Conference 2017

Усі фото надано організаторами

 

Цього року поряд з лекційною частиною конференція включала експозиційну та перформативну. Перші дві були представлені в основній локації (дніпровська філармонія; розташована у бетонній конструктивістській споруді 1913 року, проект якої було затверджений Олександром Гінзбургом), друга — на знаковому молодіжному майданчику Дніпра, в галереї-клубі Module.

 

Beyond The Borders: про що говорили на конференції?

 

Формальна частина Shuba складалася із 5 доповідей, що вдень були представлені спікерами із Австрії, Албанії, Польщі та України у Великій залі філармонії. У виступах гості торкалися тем генеративного дизайну, зв’язку між антропологією, соціологією та дизайном, суспільної відповідальності дизайнера, походження графічних трендів, мотивації, фахової освіти, міждисциплінарних форм графічного дизайну, а також феномена української графічної школи. Повний список доповідей…

 

Альона Соломадіна на Shuba Design Conference 2017

 

Загалом на конференції виступило 8 спікерів: арт-директор та автор проекту-сенсації Baugasm Васьєн Катро (Албанія), митці та дизайнери Любов Малікова, Макс Побережський та Георгій Потопальський (Україна), графічна дизайнерка та дослідниця Альона Соломадіна (Україна), антрополог та соціолог Матеуш Халава (Польща), дизайнери та призери «Каннських Левів» Томас Ліхтблау та Томас Раггер (Австрія).

 

Бонуси: 2 спецпроекти та подарунки учасникам

 

Першим спеціальним проектом конференції став конкурс постерів Border Studies / Визначення кордонів (прийом робіт проходив з 7 квітня по 14 травня; куратор конкурсу — Саша Биченко). В журі конкурсу увійшли Альона Соломадіна, Саша Биченко та Антон Іванов. 15 роботів-переможців було презентовано під час одноденної виставки у Білому холі філармонії. Незабаром long list робіт учасників буде представлено і віртуально. Детальна інформація щодо цього з’явиться на сайті конференції.

 

Shuba Design Conference 2017

 

Другий спецпроект, який гості могли оцінити на заключній вечірці у Module — 60-хвилинний медійний перформанс у напрямку генеративна графіка від Георгія Потопальського (Ujif_notfound [UN]).

 

На особливу увагу заслуговує і мерч конференції: кожен учасник Shuba отримав унікальну сумку, зроблену з банерів дніпровського арт-центру Я Галереї (у березні 2017 року припинив існування як виставковий простір).

 

 

Підготовка до Shuba 2018

 

Організатором конференції виступила українська компанія з розробки веб та мобільних додатків Yalantis. Щорічне проведення дизайн-конференцій Shuba нею планується продовжити і надалі  зокрема організатори вже анонсували закріплення практики роботи над айдентикою події разом із запрошеним фахівцев (цього року у розробці візуального коду Shuba брав участь Антон Іванов, дизайнер Banda Agency та С R E VV, автор нової айдентики ВДНГ). Відтак, наступного року визначати вигляд логотипу та афіш конференції буде новий автор.   

 

Дизайнери Любов Малікова, Георгій Потопальський та Макс Побережський на Shuba Design Conference 2017

 

Наразі організатори пропонують учасникам висловити думку про минулу подію та запропонувати спікера для наступної конференції за допомогою feedback-форми. Дані, отримані таким чином, стануть відправною точкою планування Shuba Design Conference 2018. 

 

Дізнатися більше про конференцію можна на сайті — shuba.design 

Повна інформація про подію та спікерів також представлена у Facebook

Офіційна поштова скринька — shubadesignconference@gmail.com