Шукайте "уявне" Михайла Деяка у Voloshyn Gallery

Voloshyn Gallery представляє персональну виставку художника Михайла Деяка "Imaginary", що об'єднує два цикли робіт: серію металевих об'єктів-скульптур Flowers із серії Genesis та роботи на склі із серії Space. Нові роботи художника будуть представлені в оновленому просторі галереї. Варто зазначити, що твори із проекту Genesis вперше масштабно експонуються в Україні, до цього часу окремі скульптури було продемонстровано на Scope Art Fair у швейцарському Базелі та у Маямі, США.

 

Тема простору – це те, що зараз цікавить Деяка найбільше, тому у його пошуках вона трансформується в різні матеріали – скло і метал. Михайло, відомий як експресивний живописець, вдався до експерименту перейшовши до створення об'єктів. Отже перед нами серія абстрактних скульптур виконаних у виразній манері. Але для автора виразність не є самоціллю, а новий проект Genesis, – це засіб пізнання, що дає автору та глядачеві можливість безпосередньо поринути у деякі питання основ світобудови.

 

Тут і далі – твори Михайла Деяка

 

Як зазначає художник: "Генезис – це створення чогось. Об’єкти із металу, які ви зараз бачите, можуть бути вашим портретом, або ж інтерпретацією даної ситуації, переданої крізь призму мого художнього сприйняття. Проходячи крізь моє ставлення, оточуючий світ набуває дивних й химерних форм, які я демонструю на виставці Imaginary. У представлених роботах Flowers, що є підсерією основного проекту Genesis я, власне, вбачаю квіти, а глядач те, що підкаже йому безмежна уява."

 

І справді: ми можемо побачити у обрисах так званих Квітів і щось рослинне, але квіти тут радше "космічні", холодні, переплетіння металевих складинок і дзеркальних поверхонь,  наче відбиток нашого часу, стрімкого та технологічного. Або ми можемо проассоціювати їх із Великим вибухом, що є складовою фізико-космологічної теорії про ранню стадію еволюції Всесвіту. Така багатогранність трактування робить ці роботи близькими кожній пересічній людині, адже хто не замислювався над неосяжністю зародження буття? Цими творами художник провокує та задає питання, а відповідь кожен знаходить свою, залежно від світогляду і сприйняття.

 

 

Також на виставці Imaginary представлені роботи із циклу Space – це серія картин, які написані на склі.

 

Переважно це мінімалістичні пейзажі, однак де-не-де зустрічається поодинокий стафаж фігурки людей, що лише підкреслюють велич та масштабність ландшафту. Характерною прикметою цих картин є присутність лінії горизонту, що десь проходить дуже низько, виділяючи глибину і безмежність обрію, а десь навпаки, монументальні і мовчазні схили і пагорби відтискають шматочок неба до краю картинної площини. Іноді небосхил розмитий і не чіткий, але всюди автор уникає переднього плану, щоб передати широчінь і неоглядність пейзажу.

 

Художник працює у даному матеріалі не випадково, його дитинство пройшло на Закарпатті, де споконвіку місцевість вражала самобутністю і величезною кількістю рідкісних художніх технік, таких як іконографія на склі, мабуть все це відбилося у підсвідомості автора, звідси тяга до подібних експериментів. Складний але чистий та безпосередній колір, у поєднанні з поверхнею скла дає враження надзвичайної глибини.

 

Відкриття: 15 грудня о 19.00.