Шведська дослідниця написала про мистецтво в «путінській» Росії

Світ побачила книга «Мистецтво та протест у путінській Росії» («Art and Protest in Putin’s Russia»). Автор нової праці про «протестний арт» у РФ – дослідниця Лєна Йонсон зі Швеції.

 

«Мистецтво та протест…» дає уявлення про політичне мистецтво у Російській Федерації протягом останніх 20 років правління Володимира Путіна. Йонсон дає йому власну класифікацію, поділяючи на три категорії: «Інший погляд», «Незгода» і «Зіткнення».

 

Обкладинка видання. Фото: amazon.com

 

Рецензент інтернет-порталу «The Art Newspaper Russia» Павло Герасименко зазначає, що книга стосується не так арту, як політики, хоча її подачу витримано в нейтральному стилі. «Для вітчизняного масового глядача [російського – ART UKRAINE] сучасне російське мистецтво якщо й існує, то йде в телепрограмах разом із кримінальними новинами чи після них…Не дивно, що його творці застосовують до себе термін “авангард”, популярний на початку ХХ століття», – пише він.

 

У 2005-2009 роках Лєна Йонсон жила в Москві, працюючи в посольстві Швеції в Росії. Нині вона очолює програму дослідження Росії в інституті міжнародних відносин Стокгольма.

 

Джерело: theartnewspaper.ru