Сьогодні відбудеться відкриття Літературно-мистецького фестивалю «КобзарТ»
28 березня 2014 року в галереї «Лавра» (вул. Лаврська, 1) о 17:00 відбудеться офіційне відкриття Літературно-мистецького фестивалю «КобзарТ».
О 18:00 відбудеться офіційне відкриття виставки «А ТЕПЕР? СИЛА МИСТЕЦТВА. Українське мистецтво в період кризи, роздумів та скорботи».
О 18:40 відбудеться офіційне відкриття фестивалю «КобзарТ».
О 19:00 розпочнеться поетичний вечір «Шевченкові вуса» – яскрава подія, під час якої відомі українські поети читатимуть власні вірші «примірявши» вуса Тараса Шевченка.
О 21:00 відбудеться виступ гурту «Телері».
Ослбдиве місце у програмі фестивалю відіграє виставка сучасного українського мистецтва «А ТЕПЕР? СИЛА МИСТЕЦТВА. Українське мистецтво в період кризи, роздумів і скорботи», яка проходитиме з 28 березня по 26 квітня 2014 року в Просторі культурної комунікації «Лавра». Виставка пройде в рамках програми фестивалю «КобзарТ», приуроченого до 200-річного ювілею Тараса Шевченка. «А тепер? Сила мистецтва» - перша виставка сучасного українського мистецтва в ПКК «Лавра» в 2014 році.
Цей кураторський проект Райнольд Шумахера представлений за підтримки Mironova Gallery та об'єднує роботи молодих художників, серед яких: Анатолій Бєлов, Данііл Галкін, Ксенія Гнилицька, Леся Хоменко, Марія Куликовська, Сергій Попов, Тетяна Войтович-Беркович, Володимир Кузнєцов. Роботи, представлені на виставці – від відео до живопису, графіки та скульптури – визначають широке розмаїття художніх методів її учасників.
«Проект «А тепер? Сила мистецтва» пропонує детальне вивчення глибоко індивідуальних художніх підходів. Зрозуміло, деякі роботи створені під впливом Майдану або є відображенням драматичних подій, але вони не обмежені політичними потрясіннями. Представлені на виставці роботи відсилають до ключових питань людства: «Звідки ми прийшли? Хто ми? Куди ми йдемо?»*. Мистецтво володіє силою залучати нас емоційно і розширювати наше мислення до безмежного простору, де ніщо не визначається упередженнями і має безмежні простори критичного і концептуального мислення», - коментує концепцію виставки куратор, Райнольд Шумахер.
Також він акцентує на тому, що в період кризи, що наступив зараз, українське суспільство не отримало можливості отримати плоди своєї тяжкої боротьби. Сили з Заходу і Сходу втягнули країну в свою геополітичну гру посеред критичного періоду в той час, як народ самостійно намагається створити демократичну структуру для визначення свого майбутнього.
«Ми ставимо просте питання. А що тепер? Що створюють художники? Фокус виставки звернений не в їхнє політичне, соціальне і громадянське залучення з метою змін у суспільстві, а в їххнє власне бачення образотворчого мистецтва. У якому стані сучасне мистецтво в Україні? Яку роль відіграє сучасне мистецтво в суспільстві, яке намагається подолати застарілі і закоренілі політичні структури для створення прозорої, відкритої політичної системи з перспективою на майбутнє?», - додає Райнольд Шумахер.
Директор Простору культурної комунікації «Лавра» Тетяна Міронова зазначає, що виставка «А тепер? Сила мистецтва» не просто демонструє мистецтво, а запрошує стати частиною арт-проекту. «Майбутня виставка «А тепер? Сила мистецтва» - не поодинокий проект. Поставлені перед сучасним українським мистецтвом питання будуть направляти нас протягом наступних місяців в рамках майбутніх виставок в ПКК «Лавра», - стверджує Тетяна Міронова.
----
* Назва картини Поля Гогена, написаної в 1897/1898 рр.
Літературно-мистецький фестиваль «КобзарТ» – восьмиденна акція від ПКК «Лавра» та молодих українських митців – проходитиме з 28 березня по 4 квітня 2014 року. Фестиваль приурочено до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, проте організатори заходу пропонують неофіціозний погляд на постать цього славетного українського поета і художника.
«Для нас Шевченко – не забронзовілий пам'ятник, а дуже актуальний наразі митець. Тому фестиваль «КобзарТ» став не даниною ролі Тараса Григоровича в українській літературі, образотвочому мистецтві чи громадському житті, а передовсім – майданчиком для самовираження молодих поетів, художників, кінорежисерів, театралів та музичних гуртів», – відзначає директор галереї «Лавра» Тетяна Міронова.