“Спаситель світу” Леонардо да Вінчі поїде до Лувру Абу-Дабі

Офіційні представники Лувру Абу-Дабі оголосили, що з 18 вересня полотно Леонардо да Вінчі “Спаситель світу” буде преставлене в новому музеї Об'єднаних Арабських Еміратів. Робота була продана за рекордні $450 млн на аукціоні Christie's в Нью-Йорку 15 листопада минулого року, ставши найдорожчим твором мистецтва у світі.

 

Леонардо да Вінчі. Спаситель світу, 1490–1500

Фото: The Art Newspaper / Christie's Images Ltd


Присутність неймовірно знаменитої роботи в музеї має привабити велику кількість відвідувачів: Лувр в Парижі, у якому було 7,4 мільйона відвідувачів в 2016 році, порахував, що 80% з них приходять в першу чергу, щоб побачити “Мону Лізу” Леонардо.


Після експонування в Луврі Абу-Дабі картину “Спаситель світу” буде надано для виставки в паризькому Луврі у рамках виставки Леонардо да Вінчі, присвяченій 500-річчю від дня його смерті (24 жовтня 2019‒24 лютого 2020 року).

 

«“Спаситель світу” представляє важливу сторінку в історії мистецтва і пропонує повністю округлений погляд на його (да Вінчі — ред.) художню практику. Він буде відігравати важливу роль в кураторському наративі Лувру Абу-Дабі, представляючи критичний момент історичних змін, який висвітлює соціальну еволюцію в той час», — каже Мохамед Халіфа Аль Мубарак, голова Департаменту культури і туризму Абу-Дабі.

 

Джерело: The Art Newspaper