Галерист Володимир Овчаренко розповість про витоки українського сучасного мистецтва

У п'ятницю, 23 грудня, о 19:00 PinchukArtCentre запрошує на зустріч з Володимиром Овчаренко, колекціонером, засновником галереї «Ріджина» і першого аукціону сучасного мистецтва в Росії VLADEY. Зустріч відбудеться в рамках виставки «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище».

 

Володимир Овчаренко

Фото: 365mag.ru

Учасники зустрічі поговорять про історію українського мистецтва, починаючи з появи сквоту Паркомуни і до моменту відкриття PinchukArtCentre. Володимир Овчаренко поділиться своїми спогадами про становлення українського сучасного мистецтва, про виставки Олега Голосія, Іллі Чічкана та Сергія Браткова.

«Володимир Овчаренко він закохався в роботи Голосія, зробив йому величезну виставку в Центральному будинку художника (ЦБХ) в Москві», — розповідає художник Ілля Чічкан в інтерв'ю Buro 24/7. У 2003 році галерист організував ще одну персональну виставку Олега Голосія в Національному художньому музеї, саме вона запустила процес перетворення художників Паркомуни з «молодих хуліганів» на класиків.

Сквот Паркомуни існував в 1990-1994 рр., тоді молоді українські художники займали під майстерні нежилі будинки на вулиці Паризької комуни (нині вул. Михайлівська) і в її околицях. З цього сквоту вийшла велика частина найяскравіших сучасних художників України, серед яких: Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Ілля Ісупов, Максим Мамсіков, Олександр Ройтбурд, Арсен Савадов, Георгій Сенченко, Валерія Трубіна, Василь Цаголов, Ілля Чічкан і багато інших. Саме цьому унікальному періоду українського сучасного мистецтва присвячена виставка «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище» в PinchukArtCentre.

Захід відбудеться в експозиції на 4-му поверсі PinchukArtCentre.

Участь безкоштовна.

Реєстрація