Спогади комунара: Костянтин Акінша розповість про сквот "Паркомуна"

3 листопада о 19.00 у Pinchuk Art Centre відбудеться лекція Костянтина Акінші "Спогади комунара: мистецтво у сквоті". Костянтин Акінша – кандидат мистецтвознавства, критик, куратор та журналіст. Автор книг: "AAM Guide for Provenance Research" (у співавторстві, 2001); "Beautiful Loot: Soviet Plunder of European Art Treasures" (у співавторстві, 1995).

 

Виставка А. Ганкевича та О. Мігаса "Очищення" (Москва, 1991 р.)

(К. Акінша третій зліва)

Фото: gankevich.com


"На початку 90-х у Києві утворився власний "квартал Сохо", коли художники "нової хвилі" збиралися в квартирах на вулицях біля сучасного Майдану Незалежності. Легендарним же став сквот на вул. Паризької комуни, який дав назву цілому поколінню художників. У Паркомуні збиралися не тільки художники, але й вся художня "тусовка" – музиканти, поети, перші колекціонери і галеристи. Так виник місцевий феномен сквотингу" – пишуть у "Point Zero. Новітня історія українського мистецтва" Олександр Соловйов та Аліса Ложкіна.

До цієї художньої "тусовки" входив і Костянтин Акінша, який познайомився з художниками сквоту, працюючи в ті часи у Москві. Акінша розповість, чим жили художники у сквоті, про їхні взаємовпливи у творчості, про перші виставки, які він організовував з Олександром Соловйовим, а також про легендарні тусовки на вул. Паризької комуни.

Подія безкоштовна.

Реєстрація.

Фейсбук-сторінка події.