Мистецтво vs. цензура в Українському Домі

У четвер, 15 вересня, о 16:30, в медіа-лаунжі Українського кризового медіа-центру (Український Дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2), відбудеться відкриття виставки  та оголошення переможців 4-того Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни».

 

 

Перед відкриттям виставки, о 15:30, у прес-центрі  Українського кризового медіа-центру відбудеться дискусія «Самоцензура в українських ЗМІ: наслідки і засоби подолання».

 

Учасники:

 - Оксана Романюк, виконавчий директор Інституту Масової Інформації

- Наталія Лигачова, голова правління ГО «Детектор-медіа»
- Настя Станко, журналістка, Hromadske.tv
- Наталія Соколенко, журналістка, Громадське радіо
- Максим Буткевич, правозахисник

Модератор: Леся Ганжа, Доступ до правди, ГО «Центр UA».

 

Конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» поєднує активізм та різного типу креативні практики. Його особливістю є демократичність — участь може взяти кожен охочий, незалежно від віку, громадянства, освіти. Традиційно на конкурс приймаються роботи, тематично пов’язані із захистом свободи слова, доступу до публічної інформації, протидією цензурі, а також присвячені спеціальній темі року. Всього на конкурс надійшло 570 робіт, українських та іноземних учасників, в тому числі з Польщі, Канади, Італії, Мексики, Ірану, Венесуели, Еквадору, Китаю та iн. За його перебігом спостерігали учасники з 89 країн. З усіма роботами учасників 4-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» можна ознайомитись на сайті проекту.  

 


Переможців конкурсу визначали: журі експертів, інтернет-користувачів і спеціальне журі. До складу журі експертів увійшли: Алім Алієв, співзасновник «Крим SOS», медіа-консультант; Микола Гончаров, дизайнер; Аліса Ложкіна, головний редактор Art Ukraine; Наталя Синепупова, дизайнер, керівник School of visual communication; Наталя Соколенко, журналіст, «Громадське радіо»; Анастасія Станко, журналіст, Hromadske.tv. У спеціальне журі увійшли представники організацій з протидії корупції та журналісти-розслідувачі: Дмитро Гнап, журналіст, програма «Слідство.інфо»; Олексій Хмара, експерт з антикорупції; Тетяна Пеклун, член правління Центру протидії корупції; Наталя Седлецька, журналіст, програма «Схеми».
 
Також, 15 вересня, о 19:00, в Американському домі (вул. Пимоненка, 6.  Увага! Для всіх відвідувачів потрібен паспорт або водійське посвідчення)відбудеться відкриття виставки, що присвячена спеціальній темі конкурсу «Корупція – це…», та оголошення переможців конкурсу за версією журі представників антикорупційних організацій та ініціатив.

 

 

Виставка 4-того Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

Медіа-лаунж Українського кризового медіа-центру (Український дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2)

Дати проведення: 15 вересня – 15жовтня;

Час роботи виставки: 10:00 – 18:00 (без вихідних)

 

Виставка найкращих робіт спеціальної теми конкурсу «Корупція — це…»

Американський дім (вул. Пимоненка, 6)

Дати проведення: 15 вересня – 14 жовтня;

Час роботи виставки: 12:00 – 19:00;

(Увага! Для всіх відвідувачів Американського дому потрібен паспорт або водійське посвідчення)