Студенти-митці відкрили галерею в гуртожитку й пропонують долучитися до виставки

У студентській галереї 204g почалася підготовка до виставки RED WAVES, яка має стати третім проектом у стінах новоствореного мистецького простору. 

 

Фото: Ксенія Малюгіна

 

Галерея 204g  це приміщення кімнати гуртожитку Інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. ЇЇ засновники, студенти-художники Настя Міхневич та Максим Зацаринний вже звикли не випускати камери з рук, використовуючи, будні у якості матеріалу для створення мистецтва. "Зробили галерею, бо в нас у кімнаті гуртожитку постійно відбуваються якісь масові "припадки" мистецтва", — жартома зізнаються вони. Ситуація  постановка, інтер’єр – гігантський натюрморт, друзі – натурники. Це саме те, що здатне протерти запилені рутиною очі та зробити побут локацією для захопливих ігр, без правил, моралі та норм.

 

Настя та Максим — засновники 204g

Фото: Саша Жван

 

Проте, реальність нового мистецького простору  віртуальна. "При відсутності галерейного простору і фінансового вкладу можна зробити повноцінну видимість галереї і її функціонування в соціальних мережах", коментує Настя. Саме в мережі автори здійснюють основний мистецький вплив, а реальне приміщення  лише сцена та декорації, де на камеру відбувається дійство. 

 

Засновники 204g описують принцип роботи галереї як "виставковий гепенінг". Тобто, це захід, що відбувається за участю художників, але не контрольований ними повністю. Гепенінг зазвичай включає в себе імпровізацію і не має, на відміну від перформансу, чіткого сценарію. Виставка виникає сама і долучає до себе тих, хто їй потрібен.

 

Фото: Ксенія Малюгіна

 

Так і вийшло з RED WAVES (англ. червоні хвилі)  куратор лише раптово помітила, що всі створені наближеними художниками твори, поєднує один колір. Згодом, розпочалися пошуки червоних хвиль у світовому контексті.

 

Виставка триватиме тиждень з 16 по 23 січня. Нині, кожен хто відчуває вплив "червоної хвилі" має шанс до неї долучитися, опублікувавши роботу в соціальних мережах з гештегом #redwavesweek.

 

Логотип новоствореного простору