Субодх Гупта: «Сім мільярдів світлових років»

10 лютого у Нью-Йорку в галереї Hauser & Wirth відкрилась виставка скульптур, інсталяцій, кіно та нових картин Субодха Гупта під назвою «Сім мільярдів світлових років».

 

 

Основною темою творчості художника з Нью-Делі є відображення впливу культурної дислокації в епоху хиткої влади. Зокрема, його захоплюють повсякденні реалії життя в Індії – їхня сюрреалістичність у зіткненнях між неминуче земним і невимовно божественним, між традиційними цінностями і впливом глобалізації.

 

 

Назва виставки «Сім мільярдів світлових років» відсилає до нинішньої кількості населення Землі (7 млрд осіб) і до його зворотного боку – незбагненної відстані між нашим земним життям і таємничим космосом. Мистецтво Гупта запитує, що це дасть для натовпу людей, кожен з яких володіє шматком нескінченності.

 

 

Центральне місце виставки займає серія нових картин художника – «Сім мільярдів світлових років». У них зображено пошуки та навіть трансформації повсякденної влади. На картинах Субодха глядачі можуть виявити шаблони, які створюють собі самі: ніч і день, злети і падіння, радості і печалі.

 

 

У рамках експозиції буде представлено фільм Гупти «Я йду додому кожний день» (2004-2014). Це документальна подорож художника з Нью-Делі в рідне місто Патна, в якій він фксує все, із чим стикається на шляху до батьківського дому: залізничні станції, колії, пасажирів. Це лірична хроніка повсякденного життя з роздумами про його грані та неминуче зникнення разом з прогресом.

 

 

Ще однією важливою частиною виставки Субодха Гупти стала інсталяція «Чистий (І)» (1999-2014). Ця робота поклала початок його постійним дослідженням повсякденних об’єктів як частини величезної космічної сили. Гупта зібрав предмети домашнього вжитку на околицях Нью-Делі, затягнув їх у поле, вимастив багнюкою з коров’ячим гноєм, вимастився сам і ліг у центрі інсталяції в позі, відомій у йозі як «шавасана» («поза трупа»). «Я був у своєму власному світі», – говорить митець про враження від проекту. За віруваннями індусів коров’ячий гній символізує чистоту. Сьогодні він використовується в сільських районах Індії для лікування.

 

 

Також на виставці представлена монументальна скульптура «Це не фонтан» (2011-2013). Ця купа порожніх каструль та іншого кухонного приладдя досягає свого роду драматичної величі. Інсталяціє відсилає до економічних та соціальних перетворень на батьківщині художника, а саме – до класової нерівності, яка все ще дуже гостро відчувається попри модернізацію Індії.

 

 

Субодх Гупта народився в 1964 році в Біхарі (Індія). Він навчався в коледжі мистецтв Патна. Зараз художник живе і працює в Нью-Делі.

 

Виставка «Сім мільярдів світлових років» триватиме до 25 квітня.

 

Джерело: www.hauserwirth.com