Сучасне українське мистецтво покажуть у Карпатах

«Українське сучасне мистецтво. З приватних колекцій» – виставка, що розпочнеться 31 жовтня в Карпатах, а саме – в галереї готелю «Коруна». До експозиції увійдуть близько 50 творів від більш, ніж 30 визнаних майстрів і молодих перспективних авторів з приватних колекцій.

 

Анатолій Криволап. «Вечірній промінь». Тут і далі – роботи з виставки

 

У числі робіт експозиції – як створені на початку 1990-х, так і новітні твори.

 

Учасники «Українського сучасного мистецтва...»:

 

Назар Білик, Яна Бистрова, Матвій Вайсберг, Макс Вітик, Артем Волокітін, Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Михайло Деяк, Олександр Животков, Гамлет Зіньковський, Павло Керестей, Олександр Клименко, Анатолій Криволап, Павло Маков, Максим Мамсіков, Микола Маценко, Сергій Панич, Юрій Пікуль, Віктор Покиданець, Влада Ралко, Олександр Ройтбурд, Вінні Реунов, Степан Рябченко, Олексій Сай, Андрій Сидоренко, Віктор Сидоренко, Марина Скугарєва, Юрій Соломко, Олександр Сухоліт, Олег Тістол, Валерія Трубіна, Василь Цаголов, Ілля Чичкан, Тиберій Сильваші.

 

Роботи надані з колекцій: Ігора Абрамовича, Яни і Зенко Афтаназів, Петра Багрія, Стелли Беньямінової, Ігора Власова, Юлії і Максима Волошиних , Віктора Гордеєва, Тетяни і Бориса Гриньових, Євгена Карася, Юрія Комелькова, Леоніда Комського, Олега Красносельського, Оксани Kурінної, Володимира Мітіна, Валерія Нілова, Олени і Олександра Хомкалових, Євгенії і Сергія Шудрів.

 

Арсен Савадов. «Чорне море»

 

«Виставка, власне, подає версію того, як можна унаочнити історію вітчизняного сучасного мистецтва, а саме – крізь призму колекціонування. Вона показує, як розвивалися і змінювалися художники, і водночас – як змінювався смак колекціонерів і їхній підхід до збирання мистецтва», – пояснює співкуратор проекту Олександр Соловйов.

 

Віктор Сидоренко. Із серії «Новий цикл»

 

«Колекціонери відіграють і завжди відігравали дуже важливу роль у музеюванні мистецтва. За законами ринку, найкращі роботи ключових сучасних авторів опиняються у зібраннях провідних колекціонерів. Так формується певний зріз актуальної художньої ситуації, який наочно ілюструє реальний стан речей на арт-сцені. Очевидною є необхідність демонстрації цих робіт у публічному просторі, щоб вони не просто зберігалися в надійних руках збирачів мистецтва, а й були суспільним надбанням», – розповідає співкуратор виставки Ігор Абрамович.

 

Експозиція відбудеться за підтримки «Української транспортної страхової компанії» (ЮТІКО) та фонду «ZenkoFoundation». Вона триватиме до 25 березня 2016 року.