Суд Франції звинувачує Джеффа Кунса у плагіаті

У минулий четвер судом було прийнято рішення щодо виплати художником, його студією (Jeff Koons LLC), а також центром Помпіду – де перебувала його ретроспективна виставка у 2014-2015 роках – сплатити штраф у розмірі €135,000 французькому рекламнику Френку Давідовічі.

Джефф Кунс «Fait d’Hiver» (1988) © Emmanuel Dunand/AFP/Getty Images

Фото: news.artnet.com


Обвинувачення стосуються керамічної скульптури Кунса «Fait d’Hiver» (1988), яка виглядає цілком так само, як реклама Давідовічі для французького модного бренду Naf Naf. Скульптура складається з торсу жінки з коротким чорним волоссям, яка лежить на засніженій поверхні та фігурки маленької свині з прив’язаною бочкою до її шиї, що стоїть поруч. За винятком деяких окремих елементів – пари пінгвінів чи вінка на шиї свині – скульптура Кунса майже ідентична до рекламного зображення Naf Naf, яке з’явилося на сторінках модних журналів у середині 80-х.

Френк Давідовічі «Fait d’Hiver» для кампанії Naf Naf (1985) 

Фото: news.artnet.com


Кунс створив 4 версії Fait d’Hiver, одна з яких була продана за $4.3 млн на Christie’s у 2007. Згідно з рішенням суду, студія Кунса також має заплатити Давідовічі додатково €11,000 за репродукцію зображення свині на сайті художника та €2,000 французькому видавництву Flammarion за включення зображення скульптури у виставковий каталог Помпіду.

 

Окрім того, художник, його студія та Центр Помпіду зобов’язані покрити судові витрати Давідовічі у розмірі €70,000. Запит самого Давідовічі на арешт скульптури суд відхилив. Минулого року французька феміда вже приймала рішення проти Кунса у справі, пов’язаній з однією з робіт його колекції “Banality”. Тоді митця також звинуватили в плагіаті, оскільки він ніби використав фотографію французького фотографа Жана-Франсуа Барета 1975 року створюючи свою скульптуру «Naked» (1988). Тоді Кунс разом із центром Помпіду був вимушений заплатити дому Барета €40,000.

 

Джерело: www.artsy.net