Суспільна угода 2017: фонд ІЗОЛЯЦІЯ оголосив склад міжнародного журі

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ оголосив склад міжнародного журі проекту Суспільна угода 2017, яке обере 4 найкращі ідеї тимчасової художньої інтервенції на місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві. Нагадуємо, конкурс ще триває: заявки приймаються до 25 березня 2017.  

 Остаточний вибір переможця конкурсу відбудеться у ході публічного голосування за проекти фіналістів, відібрані міжнародним журі. Інтервенцію буде реалізовано фондом ІЗОЛЯЦІЯ у травні 2017.


До міжнародного журі проекту Суспільна угода 2017 увійшли: 


Синтія Ґутьєррес (Мексика) — художниця, перша переможиця конкурсу Суспільна угода. У липні 2016 її інсталяцію Населяючи тіні в Києві відвідало понад 1500 людей. 


Євгенія Моляр — мистецтвознавиця, критикиня, членкиня Художньої секції архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування й архітектури Київської міської державної адміністрації.


Діана Попова — директор Департаменту культури Київської міської державної адміністрації. Кандидат історичних наук.  


Рік Роуботам — британський ландшафтний архітектор, урбаніст та містобудівник, піонер «зеленого урбанізму» й володар понад 30 британських та міжнародних нагород в області архітектури.


Катерина Філюк — миствецтвознавиця, кураторка проекту Суспільна угода фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

 «Для мене участь у проекті Суспільна угода стала значним викликом. Публічний простір – важлива територія, в межах якої не має існувати одного-єдиного уявлення про те, яким має бути пам'ятник. Було цікаво спостерігати, як тимчасова інтервенція здатна спровокувати діалог, рефлексію та дискусію про історію, ідентичність і пам'ять», — коментує Синтія Ґутьєррес.


Конкурс відкрито для всіх митців, незалежно від віку, статі, національності чи роду практик. Крайній термін подачі заявок — 25 березня 2017. Фонд ІЗОЛЯЦІЯ покриває переможцеві конкурсу витрати на дорогу, проживання та реалізацію проекту.


У 2016 році у рамках проекту Суспільна угода відбулись дві тимчасові інтервенції на місці першого з повалених пам’ятників Леніну. У перформансі мексиканської художниці Синтії Ґутьєррес Населяючи тіні (Inhabiting Shadows) взяли участь більше 1500 киян та гостей міста — кожен отримав змогу піднятись на пустий п’єдестал, зробити фото чи селфі та поміркувати про крах ідеологій, мінливість історії та своє місце у ній. А іранський митець Махмуд Бакші зробив тимчасову неонову інсталяцію Безкінечне святкування (Endless Celebration), в якій силуети Леніна, Діви Марії та співачки Мадонни символізували три основні підвалини суспільства: ідеологію, релігію та економіку.

 

Детальніше про конкурс та правила подачі заявки можна дізнатися тут.