Техаські арт-інституції підраховують збитки від урагану «Харві»

Жителі узбережжя Мексиканської затоки (США) намагаються оговтатися від нищівного урагану «Харві», що спіткав регіон у п'ятницю, 25 серпня. У результаті стихії постраждало близько 6,8 млн осіб, було зареєстровано щонайменше двадцять смертей, тисячі людей були вимушені покинути свої будинки.

 

Мистецькі інституції, які постраждали від шторму, оцінюють збитки та починають думати про відновлення роботи.


За словами Тарри Гейнс з CultureMap (Х'юстон), театральний район міста зазнав великих збитків — майже кожен великий мистецький простір заболочений. Театр Нейгауз (Neuhaus Theater) та хол театру Еллі (The Alley Theater) залиті; Його електричні системи в даний час знаходяться під водою. Хоббі Центр виконавських мистецтв (The Hobby Center for the Performing Arts), Театральний центр Ворзам (Wortham Theater Center) та Джонс Хол (Jones Hall) мають значні ушкодження від води. Тим часом, малі і середні театри підтвердили, що їхні приміщення не сильно постраждали внаслідок шторму.

 

Рокпортський центр мистецтв після урагану «Харві»

Фото: Artnet

Рокпортський центр мистецтв до урагану «Харві»

Фото: Gasgrill Test

 

Музей мистецтв Блаффера (Blaffer Art Museum), Х'юстонський центр фотографії (Houston Center for Photography), музей Колекція Меніла (Menil Collection) та музей образотворчого мистецтва Х'юстона (Museum of Fine Arts Houston) також повідомили, що їхні будівлі та колекції не постраждали.


Згідно Artnews, вціліли також Університет Райса (Rice University), культурний центр «Проджект Ров Хаузес» (Project Row Houses; укр. — Проектні житлові будинки) і Центр мистецтв Галвестона (Galveston Arts Center). Проте, Рокпортський центр мистецтв в Корпус-Крісті, який опинився безпосередньо на шляху «Харві», постраждав.


У заяві Джейн Чу, голова Національного фонду мистецтв США, сказала: «Національний фонд мистецтв висловлює свою глибоку стурбованість і найщиріші симпатії до мільйонів людей в Техасі та Луїзіані, які постраждали від урагану «Харві». Наші думки і молитви з усіма тими, хто стикається з цією катастрофою. Ми працюємо над тим, щоб координувати підтримку організацій мистецтв в регіонах, позначених районом стихійних лих FEMA, і ми готові підтримати відновлення мистецтва та культурних громад в спустошених районах».

 

Національний фонд гуманітарних наук США оголосив, що він виділить до 1 млн. доларів США на відновлення бібліотек, музеїв, коледжів, університетів та інших культурних інституцій у штатах Техас і Луїзіана, які постраждали від урагану «Харві».

 

Джерело: Artforum