Тетяна Кочубінська прочитає лекцію про Йозефа Бойса

4 квітня в арт-центрі Closer в Києві відбудеться лекція Тетяни Кочубінської про впливового німецького художника, скульптора, теоретика та викладача мистецтва Йозефа Бойса.

 

Йозеф Бойс

Фото: Damiyr Saleem - WordPress.com

 

Біографія Бойса — одна з найбільш міфологізованих в історії ХХ століття й нерозривна з його творчістю. Об'єкти та інсталяції з жиру й повсті беруть свій початок в кримському степу, де Бойса-льотчика Люфтваффе врятували і виходили кримські татари. Шаманські перформанси за участю тварин і примітивні малюнки пов'язані з історіями про сибірську тайгу і Внутрішню Монголію. Хрести і літаки на тиражованих листівках прийшли з військового минулого і католицького дитинства.

 

Йозеф Бойс приніс світові не лише нову художню мову, а й нову стратегію мистецтва. Його концепція "антропологічного мистецтва" була націлена поширити творчість на всі сфери людської діяльності. Бойс зіграв важливу роль в остаточному оформленні міжнародного руху Флюксус, яке об'єднало різні дисципліни мистецтва в єдиних принципах: спонтанності, довільності, відмови від будь-яких обмежень.

 

Початок лекції о 19.00

Реєстрація

 

* * *

Тетяна Кочубінська — мистецтвознавиця, кураторка Дослідницької платформи в PinchukArtCentre. З 2006 по 2012 працювала науковим співробітником в Київській картинній галереї (колишньому Київському національному музеї російського мистецтва).