Тейт Сент-Айвс здобув премію “Музей року 2018”

5 липня Музей Тейт Сент-Айвс (Корнволл, Велика Британія) отримав премію “Музей року 2018” від Art Fund, що відзначає роботу кращих британських музеїв.

 

Премія "Музей року", раніше відома як Премія Гюльбенкяна і Премія "Art Fund", є щорічною премією, яка присуджується музею або галереї в Сполученому Королівстві, серед досягнень якого/якої — застосування уяви та інновацій і високі стандарти. Нагорода в розмірі 100 000 фунтів стерлінгів, найбільша у Великій Британії єдина мистецька премія, присуджується ​​музею або галереї, незалежно від площі та розташування, чия робота, головним чином, протягом попереднього року, на думку суддів, найкраще втілює виокремлені ініціаторами премії цінності.

 

Музей Тейт Сент-Айвс

Фото: artdaily.com / Marc Atkins

 

Переможець був обраний з п'яти фіналістів: Музей Бруклендз (Вейбрідж), Художньої галереї Ferens (Халл), Жіночої бібліотеки (Глазго), Поштового музею (Лондон) і Тейт-Сент-Айвс (Корнволл). Кожен з інших фіналістскіх музеїв отримав приз у розмірі 10 000 фунтів стерлінгів в знак визнання їх досягнень.


Стівен Деушар, директор Art Fund і голова суддів, сказав: "Тейт Сент-Айвс розповідає історію художників, які жили і працювали в Корнволлі у міжнародному контексті. Нове розширення галереї глибоко інтелектуальне і захоплююче красиве, воно забезпечує ідеальний простір для кураторської програми, яка одночасно є авантюрною, інклюзивною та провокаційною. Судді захоплювалися архітектором і командою галереї, які присвятили 12 років цим трансформаціям, весь час радячись з місцевою громадою".

 

 Музей Тейт Сент-Айвс, експозиція якого присвячена доробку художників 20-го століття, які жили і працювали в Корнволлі, знову відкрився в жовтні 2017 роки після 20-мільйонного ремонту і додавання елегантного нового просторового продовження музею архітектором Джеймі Фобертом. З тих пір в музеї пройшли виставки, присвячені Ребеці Воррен, Вірджинії Вулф і Патріку Херону. Вражаючі 11 000 відвідувачів прийшли на тиждень відкриття нового музею. Нові експозиційні та освітні простори ширше представили колекцію і архіви та відкрили творчість митців, які шукали натхнення в Корнволлі, для цілорічного доступу. Серед них — Барбара Гепворт, Бен Ніколсон і Пітер Ланьон, а також міжнародні фігури — Піт Мондріан, Наум Габо і Паула Везле. 

 

Джерело: artdaily.com