Тиждень моди в Парижі вперше проходить в Луврі

Минулого вечора у стінах Лувру відбувся показ колекції дизайнера Ніколя Гескьєра для дому моди "Луї Віттон". Показ відкрив перший Тиждень моди в Парижі, що проходить в приміщенні одного з найбільших та найвідоміших музеїв світу, пише видання artnet.

 

Рішення провести Тиждень моди в Луврі не є революційним, адже європейські та американські музеї, зокрема й такі знані як Музей Вікторії й Альберта в Лондоні чи Музей Метрополітен у Нью-Йорку мають тривалу історію співпраці з місцевими Тижнями моди, проводячи покази відомих брендів та молодих дизайнерів.

 

Перший Тиждень моди в історії Лувру

Фото: artnet

 

В інтерв'ю Financial Times головний виконавчий директор дому моди "Луї Віттон" Майкл Берк зауважив, що проведенням шоу в музеї, під час якого моделі ходять поміж творів мистецтва, модний бренд допомагає реабілітувати репутацію міста, "популяризуючи бренд Париж".

 

"Люди забувають, що до 19 століття половина Лувру була присвячена промисловості та ремеслам, — додав Берк. — Він не завжди був про високе мистецтво, яке ми бачимо на його стінах сьогодні".

 

За словами головного дизайнера Ніколя Гескьєра, колекція передає соціальне послання про єдність Парижа.

 

"Мій намір полягає винятково в тому, щоб показати, як міграція та культурне різноманіття завжди мали вплив на моду та як вони робили позитивний внесок в неї, — розповідає він. — Париж завжди гостинно ставився до моди й має зберігати це ставлення. Мода — це межа, вона не повинна мати меж".

 

Тиждень моди стартував у Луврі незадовго після оголошення про плани французького бізнесмена Бернара Арно, одного з найбагатших людей на планеті, профінансувати будівництво вже другого музею на березі Сени (перший — Фонд Луї Віттона, що відкрився у 2014 році). Проект споруди має розробити канадсько-американський архітектор Френк Гері.