Трієнале у Києві покаже розмаїття сучасної скульптури

8–25 червня 2017 року у виставкових залах Національної спілки художників України (м. Київ, Центральний будинок художника) відбудеться трієнале «Скульптура–2017». Мета фестивалю — репрезентація творів, що відображають стилістичні напрями сучасної української скульптури.

 

Формат трієнале виправдав себе у сучасному світі мистецтва. Подібні заходи дають можливість побачити широкий зріз варіацій художнього мислення, ідей та засобів просторових рішень. Основне завдання трієнале — показати, які традиційні методи лишаються для художників непорушними, які новації вони привносять, на які експерименти готові, які теми їх цікавлять. На трієнале «Скульптура–2017» будуть представлені абсолютно різні художники та їхні твори, зокрема й такі, які мистецтвознавці схильні називати не скульптурою у традиційному розумінні, а радше просторовими інсталяціями, скульптурними композиціями тощо.

 

В’ячеслав Гутиря. Дванадцять. Дерево, 2017

 

Трієнале для скульптора — чудова можливість показати свої напрацювання професійній публіці, побачити себе збоку. До участі в трієнале запрошені представники всіх регіонів України, що допоможе сформувати цілісне уявлення про розвиток скульптури в Україні.

 

Одна зі стратегій цьогорічної трієнале — компроміс, завдяки чому абсолютно всі учасники зможуть запропонувати власне бачення та продемонструвати професійні навички. В експозиції можна буде побачити твори, виконані з різних матеріалів і в різних жанрах — як нових, так і традиційних. Однак ключовим постулатом організаторів у процесі відбору все ж залишається професіоналізм. Організатори вважають за потрібне показати, що на тлі умовності є професійність відчуття матеріалу.

 

Данило Шуміхін. Змія. Бронза, 2014

 

Головні питання, які організатори трієнале «Скульптура–2017» мають намір порушити у рамках дискусій та обговорень:

- Якими є завдання та місце об’єму в життєвому просторі людини?

- Як зчитувати, сприймати інформацію твору?

- Чи потрібна скульптура у просторі людини, у чому полягає її знаковість?

 

Василь Татарський. Розмова. Залізо, електрозварка. 2016 

 

Серед учасників: Саід Ахмаді, Андрій Ахтирський, Юрій Багаліка, Микола Білик, Микола Бірючинський, Владислав Волосенко, Петро Гронський, В’ячеслав Гутиря, Наталя Дерегус, Борис Довгань, Олександр Дяченко, Олексій Золотарьов, Олександр Карунський, Підгайний Іван, Володимир Кочмар, Костянтин Синицький, Юлій Сінкевич, Василь Татарський, Юрій Храновський, Данило Шуміхін та інші 

 

Організатори: Національна спілка художників України, дирекція виставок Національної спілки художників України