Тур музейними столицями світу: Берлін

Школа сучасного мистецтва разом з арт-експертом Вікторією Бурлакою продовжує тури музейними столицям світу. Наступна поїздка відбудеться 26 жовтня – на черзі Берлін. Набір у групу відкритий. Берлін утримує пальму першості за насиченістю старим і сучасним мистецтвом. Програма охоплює найбільш значущі інституції й буде цікава не лише художникам, колекціонерам, дизайнерам, а й усім, хто цікавиться мистецтвом. У надихаючій і захопливій формі Вікторія Бурлака буде давати глибокий аналіз об'єктів мистецтва, художніх течій і діяльності художників. Слухачі отримають ключі для зчитування й розуміння об'єктів мистецтва.


1-й день буде присвячений Музейному Острову. Група відвідає Пергамський музей (Античне зібрання, Музей ісламського мистецтва, Музей Передньої Азії). Новий музей – Єгипетський музей. Тут можна побачити предмети, що належать до давньоєгипетської й нубійської культур і, звичайно, Нефертіті, знаменитий бюст якої уряд Єгипту донині безуспішно намагається повернути. Завершимо екскурсію цього дня в Старій Національної галереї, де представлені твори класицизму, романтизму, бідермаєр, ранній модернізм.


2-й день – це день, який група проведе на Культурфорумі в Берлінській картинній галереї і в Новій національній галереї.

 

Берлінська картинна галерея – один із провідних художніх музеїв Європи, що володіє чудовою колекцією полотен XIII-XVIII ст.: Альбрехт Дюрер, Лукас Кранах, Боттічеллі, Рафаель, Тіціан, Караваджо, Босх, Брейгель, Пауль, Рубенс і Рембрандт.


Нова національна галерея. Після реконструкції Гамбурзького вокзалу, який став Музеєм сучасності і зберігає художню колекцію, отриману містом в дар від будівельного магната Еріха Маркса, Нова національна галерея демонструє у своїй експозиції лише твори мистецтва, які стосуються періоду від класичного модерну до початку 70-х років. За ці межі галерея виходить лише в численних і часто сенсаційних спеціальних виставках-ретроспективах, що проходять у скляному павільйоні.


На 3-й день заплановані Музей Берггрюн, а це класичний модернізм, роботи Пабло Пікассо, Альберто Джакометті, Жоржа Брака, Пауля Клеє і Анрі Матісса, а друга локація – це Гамбурского вокзал – Музей сучасності (мистецтво ХХІ століття). Музей є філією Нової національної галереї. Він відкрився в 1996 році після реконструкції Гамбурзького вокзалу архітектором Йозефом Паулем Кляйхюсом. Вже від самого відкриття тут були виставлені роботи класиків сучасного мистецтва – Енді Воргола, Сая Твомблі, Роберта Раушенберга та Йозефа Бойса.

Виставка "Hello World. Revising a Collection" / Agora Hamburger Bahnhof – Museum für Gegenwart – Berlin, 2018 © Nationalgalerie – Staatliche Museen zu Berlin / Thomas Bruns 


4-й день буде присвячений відвідуванню таких значущих берлінських галерей:


KW Institute for Contemporary Art – одна з найвідоміших німецьких галерей, яка з початку 90-х знаходиться в будівлі колишньої маргаринової фабрики. Її батько-засновник – куратор зі світовим ім'ям Клаус Бізенбах, у 2004 році очолив медіа відділ MoMA в Нью-Йорку. З його подачі творчий інкубатор отримав назву KUNST-WERKE ( «Арт-фабрика») – KW. Інститут зіграв ключову роль у перетворенні Мітте – колись занедбаного району східного Берліна – у головний арт-центр міста. Тож не дивно, що в стінах KW в 1996 році вперше пройшла Берлінська бієнале сучасного мистецтва. Сьогодні, крім виставкових просторів, тут розмістилися художні студії, лекторій, бібліотека й модне кафе.


C/O Berlin – галерея, що робить ставку на сучасну фотографію і відеоінсталяції, знаходиться в будівлі королівської пошти, побудованої в 1881 році. У C/O Berlin свого часу виставлялися Роберт Мепплторп, Енні Лейбовіц і Пітер Ліндберг.


Contemporary Fine Arts Gallery. На контрасті з масивними спорудами Музейного острова, Contemporary Fine Arts Gallery нагадує білосніжний куб. Зайти сюди варто заради робіт молодих німецьких художників: так уже повелося, що багато хто з тих, хто сьогодні виставляється тут, через кілька років стають справжніми зірками. Утім, у галереї можна натрапити не лише на майбутніх знаменитостей, але й сучасних – наприклад, Дем’єна Герста або Джеффа Кунса.


Carlier Gebauer Gallery – галерея, що відкрилася в 1991 році, швидко стала однією з авторитетних і найвідоміших у Берліні. А все завдяки виставкам-подіям, які пройшли в її стінах: у різні роки тут демонструвалися відео Rosa Barba, інсталяції Aernout Mik, фотороботи документаліста Річарда Мосса і медитативні полотна Джесіки Ранкин.


5-й день - запланована екскурсія по місту.


Ознайомитися з усіма деталями програми можна за посиланням:

http://www.sca.org.ua/berlin

 

Про ведучу арт-подорожі:

Вікторія Бурлака — незалежний куратор, арт-дилер і мистецтвознавець. Автор книги «Історія образу. Мистецтво 2000-х».

Разом з Олександром Соловйовим були кураторами Українського проекту на 55-й Венеціанській Бієнале. Була куратором проектів в галереях: ЦЕХ, Kiev.Fine Art, Project Space, Мала Галерея Мистецького Арсеналу, Institutskaya Gallery та інших. 

Художній критик, з 1996-го по 2002-й оглядач 

"Дзеркала тижня". 2013 - колумніст журналу "Фокус". Автор рубрики "Мозаїчна оптика" в ArtUkraine

Засновник Школи сучасного мистецтва, мета якої — соціалізація у сфері актуального мистецтва художників-початківців.