У 9 українських містах та Кишиневі розкажуть про корупцію мовою мистецтва

У вересні в 9 містах України та Кишиневі (Республіка Молдова) під егідою Goethe-Institut* пройдуть безкоштовні виставки, документальні перформанси та покази фільмів-призерів міжнародних фестивалів у Каннах та Берліні. Мета проекту — розповісти широкому загалу, як виникла корупція, як із нею борються у світі, які корупційні схеми успадкувала Україна від епохи СРСР і що може зробити кожен українець для їх подолання.

 

«Україна за рівнем корупції знаходиться поруч із Непалом та Нігерією. Але корупція існує в усіх країнах. У Німеччині теж із нею борються: через економічні, політичні реформи та через культуру, — говорить Ілона Демченко, асистентка відділу спеціальних культурних програм Goethe-Institut в Україні, організатор фестивалю. — Ми запускаємо проект, який розказує про складне явище корупції доступною усім мовою мистецтва. Роботи Олександра Бурлаки, Дани Косміної і німецького фотографа Леона Кахане викличуть посмішку та підштовхнуть до переосмислення, у сатиричній виставі «Ресторан «Україна» Дмитра Левицького деякі глядачі впізнають себе, а відео румунського режисера Геннадія Попеску нікого не залишить байдужим».

 


 

Головні події фестивалю


Виставка «Сірий куб»

Відкриття 8 вересня о 19:00

Центр візуальної культури, вул. Глибочицька, 44

Відвідувачі побачать відеоколаж із радянських і архівних українських фільмів 90-х про феномен блату, фотографії Олександра Бурлаки про перші години роботи відкритого для відвідувачів Межигір’я та встановлення золотого унітазу на місці пам’ятника Леніна, відео німецького режисера Леона Кахане про глобальні корупційні зв’язки «Земля майбутнього».

 

«Архітектуру виставки ми створили таким чином , щоб відвідувач відчув, яке місце займає людина в глобальному явищі корупції», — говорить куратор Катерина Міщенко.

 

Катерина Міщенко

Усі фотографії надано організаторами

 

Документальні перформанси «Внутрішні переконання» Павла Юрова

та «Ресторан «Україна» Дмитра Левицького

22 вересня о 19:00

Мала опера, вул. Дегтярівська, 5

Режисер Павло Юров, володар найпрестижнішої театральної премії України «Київська пектораль» представить документальну виставу на основі реальних корупційних справ.

Під час перформансу драматурга Дмитра Левицького аудиторія разом із автором у форматі розважального шоу дослідить явище корупції.

 

Павло Юров

Дмитро Левицький

 

Кінофестиваль «Кіно проти корупції»

14.09 - 21.10: Київ, Кривий Ріг, Полтава, Сєвєродонецьк, Житомир, Запоріжжя, Кишинів (Республіка Молдова).

Arthouse Traffic влаштує показ 6 найкращих європейських фільмів про природу корупції, серед яких стрічка «Дивовижний» італійського режисера Паоло Соррентіно (відомого за фільмами «Велика краса», «Молодість», серіалом «Молодий Папа») та румунська картина «Поза дитини», відзначена «Золотим ведмедем».

 

Протягом місяця фільми будуть доступні для некомерційних показів у громадських бібліотеках, кіноклубах, школах та університетах. Для організації показів потрібно лише подати заявку на сайті.

 

Фестиваль про феномен корупції стартує у Києві і пройде у Харкові, Львові, Кривому Розі, Полтаві, Сєвєродонецьку, Маріуполі, Житомирі, Запоріжжі та Кишиневі (Республіка Молдова).

 

* * *

Goethe-Institut — це культурний інститут Федеративної Республіки Німеччина, який діє в усьому світі. Ми сприяємо популяризації вивчення німецької мови за кордоном і підтримуємо міжнародну культурну співпрацю.